1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Sizce Online Neden Azalmış Olabilir?

'Skyblock' forumunda _Vexoy tarafından 12 Eki 2018 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Bu konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.
  1. _Vexoy

_Vexoy Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    392
    Selam, hadi skyblock oynayanlar olarak online'nın tekrardan neden azaldığını tartışalım.

biliyorsunuz eskiden çeşitli reklamlar yapılmıştı. @UnioDex cidden Online arttırmakta kararlı gözüküyordu. :) Reklam yapıldıktan sonra Online artmıştı ancak şuan tekrardan çöküşlerde olduğunu farkettim.

Ayrıca, nedense eski oyunculara dair iz yok :)

Sizce eski oyuncular neden oyunu bıraktı?

Destrooyer_, Wyka, _knowname ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. TheRainy

TheRainy Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    4
    Eski oyuncular oyunu istediği için değil saçma saçma modlar alınıp yanlış işler yapıldığından bıraktı.Veya saçma sebeplerden banlandı ve bunun gibi olaylar oldu yönetim kadrosu sıfırlanmadığı sürece online artmicaktır..

3. Hedwig

Hedwig Birisi Potter mı dedi ?

Alınan Beğeniler:
    34
    Bence bu yazını kendi adına yazmalısın bütün eski oyuncular için değil. Kendinizin sevmediği şeyleri insanların da sevmemesini istiyorsunuz. Herkesin kendine ait düşüncesi vardır ve bana göre şu an ki kadro gayet güzel. Eski oyuncuların bırakma sebebine gelirsek;

-Artık eski ortam yok. Klan savaşları tuzak savaşları vs.
    -Artık kanser oyuncular servere ele geçirmiş durumda. Bu da zevk aldırtmıyor ve oyunun asıl amacının dışında olmasına neden oluyor.
    -Bir başka neden de Minecraft'ın oynanma sayısı genel olarak bir azalma yaşadı. Bu da bütün serverleri bir nebze de olsa etkiledi.
    -Online düşüklüğünün şu an ki en büyük nedeni okul döneminin olması. Yaz tatiline bakarsak online güzeldi fakat çok güzel de değildi.
    -Bunlar sadece benim aklımda olan sebepler daha sayılabilecek bir sürü sebep olabilir.

-İyi Forumlar...

#3 Hedwig, 12 Eki 2018
    Son düzenleme: 12 Eki 2018
    _Vexoy ve Slayin bunu beğendi.
  4. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    Bana sorarsanız UnioCraft'ın kalıcı ve sunucuya sadakati yüksek olan oyunculara ihtiyacı var. Bugug yapıp, hile açıp, sunucuya zarar veren tipik oyuncular yüzünden. Ayrıca üst üste gelen bir çok aksilik yüzünden UnioCraft revival project çok yavaşladı ve hilelerin artması, çökme sorunları ve oluşan hataları düzeltme yoluna gidince durma noktasına kadar geldi. Ayrıca suçu sadece UnioCraft'a veya yönetim kadrosuna yıkmakla vicdanınızı rahatlamazsınız. Yukarda bir arkadaş oyuncular Moderatörler yüzünden bırakmış yazmış. Kendince haklı olabilirsin fakat objektif olarak yorum yaparsan kimsenin günahını almamış olursun sana bir tavsiye. Neyse asıl konuya dönelim. Oyuncuların bırakmasının sebebini kendi fikirlerimle ve cümlelerimle anlatayım;

- Eski oyuncuların olmaması ve arkadaş ortamının olmaması (Kim arkadaşının olmadığı bir yerde durmak ister ki?)
    - Oyuncuların istekleri bence tam manasıyla karşılanmamakta veya eksik karşılanmakta
    - SkyBlock ve Factions gibi sunuculara az önem verilip sadece MiniGames odaklı bir sunucu yoluna gidilmesiydi. (En ağır basan sebep)
    - SkyBlock ve Factions sunucularının Op sunuculara doğru kayması. ( 2 yıldır pek oyun ticaretlerine dikkat edemedim. Fakat gözlemlerimde bir çok adanın demir spawner sayısı 100'ü geçmiş olduğunu fark ettim. Bu ciddi bir rakam.)
    - Kendimce Moderatör sisteminin tam rayına oturmaması. Mesela, çok sayıda Moderatör alınması ve oyuncuların bu alınan Moderatörlere alışamaması. (Burada Moderatörleri eleştirmiyorum. Önceden yetkili olduğum için olan sistemin eksiklerini biliyorum.)

Neyse, buraya bir çok sebep yazdım vaktim pek olmadığı için listeyi uzatamayacağım. Amacım burada UnioCraft'ı küçük düşürmek vs. değil. Yapıcı eleştiri yapmaya özen gösterdim. Lütfen bu yoruma, yorum yapan arkadaşlar da bu çerçeve içinde yorum yapsınlar.

Peki, UnioCraft'ın eski haline gelmesi mümkün mü? Bu hayatta hiç bir şey imkansız değildir, istenirse çok rahat bir şekilde yapılır. Fakat UnioDex'in de 4 yıldan fazladır bu işlere kafa yorması, oluşan fazla sorun yüzünden enerjisinin düşmesi ve MineCraft'ın oyuncu kitlesinin düşmesi. 2014 yılında küçük bir Factions sunucusu olarak hayata başlayan ve 1 milyon üyeye ulaşan köklü ve oyuncularına değer veren bir sunucunun tekrar yükselişe geçeceğine inanıyorum. Unutmayın, tarih tekerrürden ibarettir. :) (Yanıtıma cevap verecek arkadaşlar lütfen saygılı ve yapıcı eleştirilerde bulunup cevap verirse sevinirim. Aksi taktirde cevap vermeyeceğim.)

5. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Sunucu amacı şaştı yeni amaçlar
    Hile aç yakalanma
    Herkesi banlat
    Herkesi dolandır
    Klanları trolle
    Yetkililerle uğraş
    Sunucuyu batırmaya çalış
    Işte yeni amaçlar ve ek olarak benim bırakma sebeplerim forumda 2 lafa ban atıyorlar köklü oyuncuları kaybediyorlar
    Çoğu kişi küfürden ban yiyor bu o kdr da deil yani 3 uyarıda sınırsız ban emek gg sonuç bu 3-4 lafa sınırsız ban nedir??herkes bundan bıraktı ve daha çok ve kalıçı yetkililer alın @MountBANK gibi ? yapıcı olmaya çalıştım

6. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    Eğer kuralları okursan ban yemezsin. Ben neden hiç ban yemiyorum ya da sebepsiz ban? Kurallar acımasızdır ve kimseye acımaz.

7. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Herkes senin kdr soğuk kanlı olamıyor :(ben çok sinirlenen biriyim yapacak bişeyim yok

8. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    Oyun oynarken vicdanını bir tarafa koymayı öğren ve mantığınla hareket et :D

9. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Ama hile olunca adam 19cps sen napardın

10. _Vexoy

_Vexoy Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    392
    2. ve 3. Dediklerin gerçekten doğru. :)
    Oyuncuların istekleri gerçekten çok fazla ve UnioDex'in herkesi memnun etmesi cidden zor.
    Yapılması kabul edilmiş yeni gelecek özelliklerin çoğu oyuncuları memnun edecek kapasitede.
    Ancak çok yavaş....
    İnsanın oynayası gelmiyor :) bekle bekle nereye kadar ?

Destrooyer_ ve oyunimparatoru bunu beğendi.
  11. Slayin

Slayin Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    518
    • Her insan gibi bizde yanlış işlem yapabiliyoruz ama sizin anlattığınıza göre ( Yazdığınız mesaj ) Moderatör'ler 10 işlemin 9'unda hata yapıyor ve oyuncular bu yanlış işlemlerden bıkıp sunucuyu bırakıyorlar. Doğrumu anladım ?

• Hiç bir oyuncu ( eski veya yeni ) saçma sapan nedenler ile uzaklaştırma cezası almamıştır. Tüm uzaklaştırma cezaları kurallara göre verilmektedir ( Oyun Kuralları ) eğer kurallar size saçma geliyor ise bilemem.

• Yönetim ekibinin sıfırlanması hiç bir anlam ifade etmeyecektir. Yeni gelenlerde elbet bizim gibi hata yapacaklardır ( her insan hata yapar sonuçta ) Veya yönetim ekibi ile alıp veremediğin var yapılan yanlışları bahane ediyorsun .

İyi oyunlar.

#11 Slayin, 12 Eki 2018
    Son düzenleme: 12 Eki 2018
  12. Excavator

Excavator Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    4
    Bir az yanlış konuştuğunu belirtmek istiyorum. Eski oyuncuların oyunu bırakma nedeni bundan ziyade şu olabilir, "Eski oyuncular" diye hitap edilen kişiler buraya emek vermiş ve zamanını harcamış insanlar diye düşünüyorum. Bu kişiler verdiği emeğin karşılığını ve harcadığı sürenin boşa olduğunu anlayınca bırakmış olabilirler. Sanırım senin yeni yetkili kadrosu ile bir sıkıntın var ya da sebepsiz uzaklaştırılma aldın. Oyuncu sayısının artmamasının en büyük etkeni okulların açılmış olması olabilir. Bunlar benim şahsi düşüncem. İyi Forumlar...

#12 Excavator, 12 Eki 2018
    Son düzenleme: 13 Eki 2018
    Matthewrox, Hedwig, Slayin ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  13. Treqh

Treqh KocaEli - Gebze

Alınan Beğeniler:
    237
    Öncellikle şöyle konuşmak isterim ki;
    Eski oyuncular yapılan haksızlıklıklar yüzünden bıraktığını sanıyorum.
    Bazıları da Sıkıldığından, Derslerinden veya başka oyunlarda ilgisi olduğundan giremiyor.
    O ' Eski ' dediğiniz kişilerin arasında bazı Mod arkadaşlarımız da vardı peki onlar neden bıraktı ?
    Oyunculardan dayanamadığı için
    Factions için ;
    Eğer hile koruması doğru dürüst gelseydi eğer şuan aktiflik 100 üstü olacağına inanıyorum.
    Skyblock için ;
    Çok farklı buglar bulunduğundan dolayı Demir ve Golem spawnerlarından para kazanılmadığınıda biliyorsunuzdur. Zamanınız olmadığından dolayı ' Bot ' bırakan çoğu kişiler var onlar orada emek vermiş mi oluyor ?
    Yaptıkları şey Bilgisiyarını açık bırakmak sadece sonrasında işine gelirse 1 - 2 saat oyuna girmesidir.
    Yani yapılan yenillikler sunucuyu batırdı diyebiliriz.
    İyi forumlar :)

14. mackleovermore

Emekli

Alınan Beğeniler:
    168
    Her sunucunun eksikliklerini sırasıyla yazayım

Skyblock1
    • Kararsız piyasa
    • Oyun zevkini öldüren Spawner
    • Oynanışın kısıtlı olması ve sürekli aynı şeylerin tekrarlanması
    • Oyuncuları cezbedecek ödüllerin yetersiz olması
    • Çok eski sunucu olduğundan yeni oyuncuların rekabette zorlanması
    Skyblock2
    • Fazlasıyla bug olması
    • Dengesiz seviye ve fiyat dizaynı
    • Sunucunun P2W olması
    • Oyuncuları cezbedecek ödüllerin neredeyse hiç olmaması
    • Rütbe sisteminin kısıtlı ve aralarındaki farkın fazla olması
    • Oyuncuları engelleyecek birçok yasak olması
    Asit Adası
    • Sunucunın açılış tarihinden beri büyük çaplı güncellenmemesi
    • 1.7 sürümünden 1.8 sürümüne geçişi sırasında oluşan sorunlar
    • Kızıltaş sistemlerinin lag yapması
    • Oyuncuları cezbedecek ödüllerin yetersiz olması
    • Asit Adasının yeteri kadar tanıtımı yapılmadığından dolayı yeni oyuncuların alışamaması
    • Çok eski sunucu olduğundan yeni oyuncuların rekabette zorlanması
    • Oynanışın kısıtlı olması ve sürekli aynı şeylerin tekrarlanması
    Factions
    • Oyuncuları cezbedecek ödüllerin yetersiz
    • Boss sisteminin eski ve bossların sıradan olması
    • Sunucuda kullanılan hilelerin önüne geçilememesi (Bu her sunucu için geçerli fakat Factions için ayrı bir önem taşıyor)
    • Eklenti çevirilerinin eksik olması (Farketmişsinizdir bazı yazılar İngilizce)
    • Sunucuda OP havası olması (Bu bir eksiklik değil fakat bazı oyuncular zor sunucu istediğinden dolayı UnioCraft'ın Factions sunucusunu tercih etmiyor. Kendi görüşüm sunucu ne zor olup oyuncuları uğraştırmalı ne de oyuncuların her şeyi kolayca elde etmelerini sağlamalı.
    Genel

1. Oyuncuların yetkililer ile hızlı bir şekilde iletişime geçememesi
    • Oyuncular oyunda bulunan çevrimiçi Moderatörlere ulaşmakta zorluk yaşıyorlar. Kilit kırma, soru-cevap, yaşanan tartışma veya kavga ortamına müdahale gibi durumlar için destek birimini kullanmak pek elverişli değil. /yönetim veya /yetkili gibi komutlarla hangi yetkilinin çevrimiçi olduğu, çevrimiçi moderatörün hangi sunucuda olduğu veya diğer moderatörlerin en son ne zaman girdiğini gösteren bir menü olması gerekiyor kendi görüşüme göre
    2. Yetkili sisteminden kaynaklı sorunlar
    • Şuanki sisteme göre sadece 2 Moderatör türü bulunuyor. Moderatörler hem sunucu içerisinde hem destek birimi içerisinde destek verdiğinden dolayı bu belli başlı problemler oluşturuyor. Bana göre destek moderatörü ile oyun içi moderatörler farklı olmalı. Moderatör ve Moderatör+ ile bu sorun aşılabilir. Diğer taraftan S. Moderatör sayısı arttırılmalı ve Moderatörlerin takıldığı yerler veya kararsız kaldığı yerlerde Kurucu yerine S. Moderatör ilgilenmeli.
    • Sunucuya 1 veya 2 adet Yönetici (Admin) atanmalı. Bu Yöneticinin oyun içi ve yetkileri S. Moderatör'den farkı olmamalı fakat UnioCraft'ın güncellemelerini hayata geçirdiği test sunucularına giriş hakkı ve orada Kurucu ile o sunucuyu şekillendirmeli diye düşünüyorum. Geçmişte Yöneticilerin bulunmuş olduğu davranışlardan dolayı bir güven problemi olduğu ortada. Sorun değil, zaten günümüzde UnioCraft gibi topluluğu büyük olan sunucularda OP olan Yönetici bulunmamakta.
    3. Global sistemlerin yetersiz olması
    • EpicFriends plugini ile birlikte biraz umutlandığım ve devamının geleceğini düşündüğüm bir global güncelleme gelmedi ne yazık ki. Günlük ödül, Skor, Seviye şeklinde oyuncuların ödüllendirildiği eklentiler mevcut. Bununla birlikte bir sunucudaki başarının tüm sunucularda ödüllendirilmesi (Factions sunucusunda 2.500+ üstü öldürmeye sahip oyuncunun Skyblock'da neden Katil tagı olmasın ki?) oyuncunun diğer sunucularda da oynamasını teşvik edebilir. Bana göre bu tarz güncellemelerin önemi büyük.
    4. Sunucunun eksikliklerinin sunucu tarafından giderilememesi
    • Teknik Ekibi tek kişinin oluşturması
    • Creative sunucusu olmadığından dolayı tasarım işlerinin tasarım ekipleri tarafından satın alınması
    • Vote sistemindeki eksiklikler yüzünden sunucunun kendi reklamını yapamaması
    • Discord Yetkilisi olmadığından dolayı Discord sunucusunda yaşanan teknik hatalar, güncellemeler ve kuralları ihlal eden oyuncularla Moderatörlerin yada Kurucunun ilgilenmesi.
    • Youtube üzerinde reklamımızı yapacak Youtubelerimizin olmaması.
    5. Sosyal medya hesaplarının aktif olarak kullanılmaması
    • Aslında buraya pek bir şey yazmamın bir anlamı yok fakat eskiden olduğu gibi maçlar, güncelleme tanıtımları, duyurular yapılsa hoş olur diye düşünüyorum. Sonuçta sunucuya ara veren veya sunucuyu bırakan insanlara da bir şekilde ulaşmak gerekiyor.
    6. Discord sunucusuna yenilik yapılmaması
    • Discord sunucusunun destek birimi gibi kullanılması zaten aşırı toxic bir durum. @UnioDex acil bak kardeşim bug buldum ödülümü de verirsin şeklinde saçma sapan yazı yazan boş insanlar sohbet ortamını öldürdü. İnsanların sohbet edebilmesi, güncellemelerin ışık hızıyla topluluk ile paylaşılması (selam @everyone) ve UnioCraft'ı bırakan insanlarla bağlantının kopmaması adına Discord sunucusu büyük bir önem arz ediyor. Discord etiketleri, aktif bir Discord yöneticisi ve hızlanan güncellemeler ile birlikte oyuncuların UnioCraft'da yaşanan değişim rüzgarını hissetmesi UnioCraft'ın ayağını yere daha sağlam basmasını sağlayacaktır.
    Uykusuz olduğumdan dolayı bazı cümleleri iyi ifade edememiş veya hata yapmış olabilirim. Sürç-i lisan ettiysem affola. Şimdi işin diğer boyutu olan topluluğu ele alalım. Topluluk ne istediğinden emin değil. Güncelleme isteyen kesim 1.12.x-1.13.x sunucu sürümlerinde oynamak istemiyor(Skyblock-Skyblock2/Asit Adası). Büyük güncellemeler için sunucunun sıfırlanması gerekiyor fakat bu durumda çoğu kişi oyunu bırakacağını söylüyor. Factions ise ne istediğinden emin değil. HackPvP oyuncuları ise güncelleme/yenilik değil tam aksine eski sistemi istiyor. Kısacası gelecek güncellemeler de gelmeyecek olan güncellemeler de herkesin başını ağrıtacak orası kesin.

HazretiDraven bunu beğendi.
  15. Treqh

Treqh KocaEli - Gebze

Alınan Beğeniler:
    237
    Gayet açıklayıcı bir yazı yazdığından dolayı seni tebrik ederim. :)

mackleovermore bunu beğendi.
  16. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    herkese tekrardan merhaba;

1-cezaları kurallara göre veriyoruz demişsiniz ama benim yediğim 2 haksız ceza vardı

1-1)sunucu baltalamaktan sınırsız ban yedim DC"den hakkımı aradım destek vermiyoruz dediler çözüldükten sonrada bir özür dileriz bile demediler bu birinde bir şeyi çağrıştırmıştır (@MountBANK )

1-2)kanıt olarak 2 ay öncesine ait pişman olup sildiğim bir kanıt verilerek 1 hafta ban yedim sonrada anca 3 destekle hakkımı alabildim buda birine bir şeyi çağrıştırıyor mu ? (@slayi....)

2)sunucu amaçları şaştı demiştim açıkladığım gibi

3) kıdemli oyunculara ban olmasa da haksızlık yapıldı

3-1)yediğim gereksiz ban süresince claim alma oranım %80 ken banlı olduğum için alamadım

3-2)eski oyuncuları sırf küfür diye engellediler olabilir ama af edilemez mi ?

4) sunucularda cezbedici ödüller az @mackleovermore ninde dediği gibi kredi edit e kdr gidem hatta hediye viplere bile ulaşan aylık ödüller vermeliler

diyeceklerim bu kadar dinleyenlere teşekkürler
    çok açıksözlü oldum

17. Wyka

Wyka Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    Kardeş anla artık.Burası hakkını arayacağın yer değil. Ya uniodex'e gmail at yada destek aç.Boş boş yorumlar yapıp milleti bezdirme.

18. Wyka

Wyka Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    Öncelikle Selamun Aleyküm uniocraft oyuncuları.Önce eski oyuncuların neden bıraktığını anlatayım. Yeni gelen arkadaşlar çok fazla item para sp edit vip gibi şeyler istiyor. Ve yeni gelen kanser oyuncular hile,reach gibi şeyler açarak pvp ortamını batırıyor. Ve ve en iyi sebeplerden bir tanesi. Sunucuya para yatırıp emek verip yetkiliye küfürden ban yemeleri :D [BEN DAHİL..]

Şimdi Online düşüşüne gelelim. Öncelikle bahsedilen yeniliklerin çok geç gelmesi.Örnek: Skywars açıldığı zaman bedwars açılıcak denmişti ve yakın zamanda dediler. Aradan neredeyse 5-6 ay geçti hayla gelicek. Sunucularda çok fazla bug olması. Mesala asit adasında yüzlerce bug var. 2014 ten kalma yazıları hayla kaldırmadılar. Ve vip lerdeki fiyat aralığı. Millet skyblock1 de uçabilmek için 40TL[40KREDİ} Veriyor. Factionsta UVIP+ sadece tagı ve kiti var 50TL[50 Kredi} Veriyoruz.

Discord hakkında: 2 veya 3 tane discord sorumlusu alarak discord taki ortamı düzeltebilir ve dengesini sağlayabilirsiniz.

Saygılarımla. *xDonsuzEmirTR_V2

19. mackleovermore

Emekli

Alınan Beğeniler:
    168
    Bir süredir gözüme batıyorsun. Dediklerinden bir şey anlaşılmıyor ve ne istediğinizi bilemiyoruz. Bu tarz mesajlarla sadece kendini küçük düşürüyorsun. Sana tavsiyem bu eyleme son vermen. Ayrıca üztelik değil üstelik.

Hedwig ve Wyka bunu beğendi.
  20. _Vexoy

_Vexoy Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    392
    Skyblock'da dediklerinin şahsen en mantıklısı, artık rekabetin olmamasıdır. 1 Yıldır aktif şekilde oynuyorum ancak halen istop'a girecek düzeye gelemedim. Tonla emek verdim ve halen istop'a giremiyorum. :)
    Ancak, birinin gelip kredi çekip satarak ve sonradan piyasayı alt üst ederek :) istop 1'e yerleşmesi zoruma gidiyor.

Ayrıca dediğin çok doğru. Spawner'lar zaten piyasayı mahvediyor ve üstelik spawner sahibi olan oyuncular bilgisayarı sadece açık bırakarak gelişiyor :)
    bot'a halen nasıl izin veriliyor anlamıyorum.
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 13 Eki 2018 ---
    Bot Yasaklansın mı ?

#20 _Vexoy, 13 Eki 2018
    Son düzenleme: 13 Eki 2018
    Destrooyer_ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Bu konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.

Bu Sayfayı Paylaş