1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Duyuru UnioCraft'ın Durumu Hakkında (Sonun Başlangıcı)

'Duyurular' forumunda UnioDex tarafından 15 Şub 2020 tarihinde açılan konu

1. TheYouPro

TheYouPro Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    90
    Başka sunucularda oynasak veya başka oyunlarda oynasak dahi aklımıza hep sen geliceksin
    Her yerde oyuncularını ve sunucusunu düşünen @UnioDex kendine çok iyi bak görüşmek üzere

2014 - 2020

Vance1, _Vexoy ve NightsPath bunu beğendi.
  2. NightsPath

NightsPath Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    16
    Farklı sunucularda oynasak bile hâla aklımıza UnioCraft geliyor, diyoruz "ne güzel günlerdi be!" Bu sunucunun bana kattığı onlarca dostluk oldu. Her Efsane'nin bir sonu var. Bizlere kattığın bu insanlıklar için teşekkür ediyoruz. Kendine çok iyi bak @UnioDex. Yolun açık olsun!

Vance1, _Vexoy ve TheYouPro bunu beğendi.
  3. TheYouPro

TheYouPro Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    90
    Kanalımızda bulunan 'UnioCraft' videolarini eger yıllar sonra bu site hala açık olursa herkese hatırlatacagım
    Kanalıma yükledigim bir 'UnioCraft' videosundan bile pişman olmadim

Bize bu eğlenceyi yaşattigin için tekrardan ama tekrardan teşekkür ederiz.

Vance1 ve _Vexoy bunu beğendi.
  4. MC_Epicness

MC_Epicness Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    10
    Evet bir veda mesajıda ben yaziyim dedim yaşım 12 idi daha yeni mc başlamışım unio da yeni açılmış tabi o zamanlar factions dehşet online çekiyor survival games full bir oynuyorum deli gibi hayatımda bu sv harici hiç bi sv de kalıcı kalmadım hayatımda çok büyük yeri var unionun yaşım oldu 17 hala bu serverden umidim var ama kapanıcakmış bize bu güzel duyguları yaşattığınız için teşekkür ediyorum yaşım 30 olsa bile unutamıyacağım bir serverdi mc deyinde aklıma gelecek ilk server hala uniocraft tekrardan yaşattığınız duygular için teşekkürler yine açılsa baştan factions başlasa yine başlarım bunuda bilmiş olun Allaha Emanetsiniz Sevgiler Saygılar... 2014-2020 <3 Unutulmayacaksınız

Unioless, Vance1 ve _Vexoy bunu beğendi.
  5. LaruaX

LaruaX Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    252
    Ya herkes Factions reslendi, emeklerimiz gitti vs. diyor fakat hepimiz biliyoruz. 10 kere de resetlense 10 kere başlar bu kemik kadro, hepimizin içinde ufak veya büyük bir yerdesin UnioCraft

- 28 Haziran 2015 :(

6. MC_Epicness

MC_Epicness Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    10
    Evet bir veda mesajıda ben yaziyim dedim yaşım 12 idi daha yeni mc başlamışım unio da yeni açılmış tabi o zamanlar factions dehşet online çekiyor survival games full bir oynuyorum deli gibi hayatımda bu sv harici hiç bi sv de kalıcı kalmadım hayatımda çok büyük yeri var unionun yaşım oldu 17 hala bu serverden umidim var ama kapanıcakmış bize bu güzel duyguları yaşattığınız için teşekkür ediyorum yaşım 30 olsa bile unutamıyacağım bir serverdi mc deyinde aklıma gelecek ilk server hala uniocraft tekrardan yaşattığınız duygular için teşekkürler yine açılsa baştan factions başlasa yine başlarım bunuda bilmiş olun Allaha Emanetsiniz Sevgiler Saygılar... 2014-2020 <3 Unutulmayacaksınız

_Vexoy ve HyperOfStrike bunu beğendi.
  7. Code_the_Nether

Alınan Beğeniler:
    7
    Minecraftta oynadığım tek sunucuydu arada arkadaşlarımın isteğiyle girdiklerim hariç. Dediğiniz gibi her güzel şeyin bir sonu vardır. Cidden üzüldüm güzel günlerde görüşmek üzere

8. TexasFurkan

TexasFurkan Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    91
    Sunucunuzda nereden baksak 4 sene aktif bir sekilde oynadim ve en cok taninan ismim ActiveSex'idi.Sunucunun bu hale gelmese hiçbir konuda bilgisi olmayan moderatorler almak ve bu moderatorleri global olarak yetkilendirmenizdi.Skyblock'dan moderator aldiniz pvp hakkinda bilgisi 0 factions oyunculari iyi oynadigi icin banladi ve boyle boyle kac tane ban kaldittirdik.Keske yetkili konusunda noktalama işaretlerinden once bilgiye baksaydiniz :)

9. Cloudia

Cloudia Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    55
    ‌Bu zamana kadar bana UnioCraft sunucusunda verdiğin dostluklar, arkadaşlıklar ve eğlence için açıkcası ne kadar teşekkür etsem azdır. 2015 yılı haziran ayıydı, yanlış hatırlamıyorsam bu sunucuya başladım. Her ne kadar sana ve yanında ki ekibine yanlışlar yapsam da yine de bana bu sunucunun kapısını açtığın için teşekkürler. UnioCraft süresinden sonra ki hayatında başarılar diliyorum. Umarım istediğin noktaya varırsın. Sevgilerle...

@UnioDex

10. Berkbabaoyunda

Alınan Beğeniler:
    1
    Bu sunucudan bir babaleft geçti yiğit bey, gerek dolandırıcılıklarıyla gerek hileleriyle koskoca 5.5 yılı geride bıraktık. Caveiradan tut Leirwance'ye AytekinBuster'den Nyanist'e iyisiyle kötüsüyle çok kişi dolandırdık çaldık çırptık hakkınızı helal edin etmeyen gebersin hadi eyvallah veya etmeyin ayıya dayı diyecek halimiz yok sevmişim köprüsünü seviyorum sizleri -Batın :3

_Vexoy bunu beğendi.
  11. Xanaxius

Xanaxius Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    Selamlar. Bu serverde çok kişiyi dolandırdık, soyduk, sövdük, bayağı bir zamanımızı geçirdik bu günleride görecekmişiz elveda BABALEFT.

_Vexoy ve Berkbabaoyunda bunu beğendi.
  12. _Chancer

_Chancer Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    43
    Evet doğru.UnioCraft ile birçok arkadaşlık kurdum.Hayatımın en iyi dostları,abileri,kardeşleri ve düşmanlarını kazandım. Her şeyin belirli düzeyde bir eğlencesi vardı. Ama zamanında da belirtmiştim ki söylemekten nefret etsem de "Ben demiştim" sözünü bir kez daha kullanmak zorunda bıraktınız beni. Gerek @_Supay gerek @MountBANK ,@_Anshton , @Cloudia , gibi güzel arkadaşlarıma tekrardan buradan selam yollamak isterim. Ancak söyleyeceklerim artık @UnioDex 'i ilgilendiriyor. Bir çoğunuz diyecektir adam emeğini kaybetti neden bu kinin?,bu öfken? Bunları size hemen açıklayayım. UnioCraft'ın sayılı oyuncularından biri olduğumu düşünüyorum Durmuş Abim ile tanışmadan önce ve sonrasında sunucunun has kitlesinde olarak görmüşümdür hep. O dönemlerde UnioCraft birçok sunucu ile kıyaslanmış ancak hiçbirinin UnioCraft'a erişemeyeceğini söylüyordum. Fakat ne yazık ki hepsi bir hayal kırıklığına dönüştü. Lacwiento'nun ayrılışı ve onun akabinde sinyallerini vermeye başlayan UnioCraft, gerek yetkili ilgisizliği veya alınan yetkililerin yetersizliği ile bu noktaya kadar ulaşmış bulunmakta. 4 yıllık emeğim,dostlarımı kazandığım topluluk, benim veya bizim gibi insanları sunucudan soğutan sebep çok yakının olan bir insandır. Evet onunla beraber olanlar da vardı ancak sunucudan ayrılışım ile beraber edindiğim bilgiler beni cidden çok üzmüştü. Alpergos'a mimari yaptığında alıntı yerler kullanmışsın dediğimde banlanmam ve akabinde bir çok hakaretin (kendim de yaptığım olmuştur) cezalarının tek taraflı ve sadece benim alehime verilmesi üzerine çok sevdiğim UnioCraft maceramı zaten uzun süre önce sonlandırmıştım. Şu minecraft oyununda bir çok sunucu ile çalıştım ve bir çok sunucum oldu. Sen ne anlarsın sunucudan diyecekler için söylemem gerekirse şu an burada olan çoğu kişiden daha fazla bilgim vardır (belki moderatörlerden bile) ancak hayatında ilk kez UnioCraft'ta yetki edinmiş insanların benim başvurularıma saçma salak yanıtlar vermesi ve bunun üzerine görevlerini dahi yapmamaları ile çöküş ilerlemiş ve ilerleyen zamana ayak uyduramayarak (güncellemeler ,yenilikler vs.) bu sonuca ulaşmıştır. Çok dil döktüm. Yapmayın dedim. Ancak kimse beni dinlememişti. Ben ortaklar kazanıp skyblock üzerinde golemlerimi 100 den 1 günde 200 e çıkardığım anda direkt bunun üzerine çok yakınlarının senin hesabından kendisine bir çok eşya vs. aldığının duyumunu da aldım. Çok üzgünüm. Ama bu istemediğim dediğin sonu kendi ellerinle hazırladın @UnioDex. Her şey gönlünce olsun umarım yakın zamanda güzel bir sesli konuşma yaparız ve anlatmam gereken şeyleri daha rahat aktarabilirim. İyi günler ve HOŞÇA KAL UNİOCRAFT <3

MountBANK, Vance1, Swizer ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. HazretiDraven

Emekli

Alınan Beğeniler:
    268
    Suçu yetkililerin üzerine paslayıp sunucunun bu hale geldiğini savunan arkadaşlara sesleniyorum. Kendinizi yüceltip biz ve bizim gibi görev almış arkadaşları yererek hiç bir şekilde düzgün bir eleştiri yapmış olmuyorsunuz bilginize.

Leejey, ErenOzsahin10, Slayin ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  14. _Chancer

_Chancer Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    43
    Tam aksine doğru söylüyorlar. Destek ilgisizlikleri,oyuncuya karşı tutumlar,taraflılık gibi olaylardan dolayı has oyuncu kitlesinin kaybedilmesinin de bu olayda büyük bir etkisi mevcut.Tabii ki bütün olay bununla kalmıyor söylendiği gibi güncellemeler,yenilikler zamanlı ve yeterli yapılamadı ve sonucunda böyle bir patlama yarattı.

SkillexX99, Vance1, ProLight ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  15. ProLight

ProLight Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    1
    Vay be uzun zamandır emek veriyorduk herşeyin sonu varmış...
    Özlüyeceğiz
    Ama nasıl karşılanmıyor factions da milletten hayvan gibi para kazandılar be aga

16. HalkBANK

HalkBANK Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    182
    O güzel insanlar o guzek atlara binip gittiler , demirin tuncuna insanın pi*ine kaldık.

SametYK, Unioless, Ruse ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  17. Sfrettaynta

Sfrettaynta Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    2014 Yılında... Sadece Faction sunucusu iken bu sunucuya başlamıştım, bu sunucunun ilk oyuncularındanım. 6 Yıllık uzun bir macera sürecinde yüzlerce, binlerce saatim bu sunucuda geçti. Ozamanlar eski Hub Lobisi vardı, KitPvP, Survival, Creative tarzı sunucular aktifti ve sadece eski oyuncular girebiliyordu okadar eski bir oyuncuyum ve bu sunucunun kapatıldığını tam olarak 15 - 20 dakika önce öğrenmiş bulunmaktayım. Bilgisayarıma format attıktan sonra minecraft yükledim ve çok oyunculuda ilk başta bu sunucunun olmasını istediğimden dolayı direk IP sini yazarak ekledim ve "RIP 31 Mart 2020" yazısını gördüğümde resmen bir çöküş yaşadım. Onca yaşadığım güzel anılar, edindiğim güzel dostluklar, klan vs leri, SkyBlock adam (Resetlenmeden önce), okadar eşyalarım ve birçok şey... Ahhh Ah... okadar güzeldi ki :'(, UnioCraft gibi bir efsanenin son bulması hala bir okadar beni üzse bile...

Her güzel şeyin birde sonu vardır...
    UNIOCRAFT 2014 - 2020

Bu sunucuda, bu zamana kadar yaşadığım herşey çok güzeldi, Bunun için Çok Teşekkür Ederim.

Hayatta başarılarının devamını dilerim, umarım gelmek istediğin yere gelirsin. Görüşmek Üzere, Hoşçakal. UNIOCRAFT ❤️

#57 Sfrettaynta, 20 Şub 2020
    Son düzenleme: 20 Şub 2020
    Unioless ve _Vexoy bunu beğendi.
  18. ShadowAdanali01

Alınan Beğeniler:
    44
    Yıllardır bir sürü farklı hesaplarla oynadım, hep en iyisini yapmaya çalıştım, emek verdim. Sanırım hiçbir zaman bir oyun için üzüleceğim aklıma gelmezdi, ilk başladığım 2015 yılından beri zaman zaman kavga ettiklerim de olsa hep en güzel vakitleri geçirdiğim bir sunucuydu kısaca çocukluğumu geçirdiğim, büyüdüğüm bir sunucuydu. Bu sunucu sayesinde çok kaliteli insanlarla tanıştım ve kapanması gerçekten üzdü. Bu zamana kadar gerek tartıştıklarım gerek arkadaşlarım olsun hepsinin emeklerine sağlık hakkınızı helal edin. Başta @UnioDex olmak üzere sunucu açıldığından beri sunucuya emek veren tüm yetkililerin de ellerine emeklerine sağlık. Hoşçakalın UNIOCRAFT.

#58 ShadowAdanali01, 20 Şub 2020
    Son düzenleme: 21 Şub 2020
    HazretiDraven, _Vexoy ve Swizer bunu beğendi.
  19. _Anshton

_Anshton Raufai
    VIP

Alınan Beğeniler:
    751
    Şimdi başlangıçtan başlayalım,

Uniocraft'a 2015'de başladım ve güzel dostluklar, arkadaşlıklar edindim.
    Bu serüveni 2018'in sonlarına kadar devam ettirdim ve gerek kişisel sorunlar gerekte artık Minecraft'ın sıkmasıyla birlikte bırakmış oldum.
    Elde ettiğimiz tek şey eskiden kalan dostluklar ve birikmiş güzel anılar oldu.

Şimdi bana göre çöküşüne gelelim,
    UnioCraft'ın çöküşü 2017'nin başlarında SonDerece, UnioKiller ve ismini unuttuğum bir admin daha tarafından oldu.
    Neden çöküşü oldu derseniz, eskilerden kalanlar bilirler, UnioDex onlara baya güvenir, sever ve sayardı.
    Arkasından iş çevireceklerini düşünmezdi ve bu arkadaşlar sağolsun ihanetin babasını yapıp yoluna baktılar.
    Bir de sunucu yönetimi olan yetkililer olduğu için ekipten ayrılınca(atıldılar) sunucuda dengesizlikte oluştu.
    Kadro tamamen dağılmış gibi olduğundan dolayı başlıca sebepleri arasına girer bunların yaptıkları.

UnioCraft'ın hatası ne oldu?
    UnioCraft zamanında 1300 online ile Türkiye'nin en iyi sunucuları arasındaydı fakat yeni sunucular daha gelişmiş ve yeni oyunlar getirip kitleyi elinde tutmayı başardı.
    UnioCraft kitlesi de sadece Skyblock ve Factions'dan oluştuğu içinde herhangi bir başarı oluşmadı ve yeni oyunlarda gelemedi.
    İlerleyen dönemlerde Skywars denendi ama diğer sunuculara göre geride kaldı ve kapandı.

Bunlar benim kişisel görüşlerimdir, zaten bu 3 yetkiliden sonra alınan yetkililer başarılı bir şekilde ilerledi fakat kitle yine de toparlanamadı.
    Umarım hakkınızda hayırlısı olur @UnioDex , bu 5 yıllık minecraft serüveninde sonu burasıymış, teşekkür ederiz.

SametYK, Unioless, Vance1 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. AhmetClient

AhmetClient Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle Merhaba ben Ahmet bu servere 2016-2017 aralarında başladım tabi o zamanlar server almış başını gidiyor online nerdeyse tavan yapmış ilk oynamaya başladığım Factions olmak üzere orada tanıdığım iyisiyle kötüsüyle zaman geçirdiğim herkes hakkını helal etsin bu süreç içersinde dolandırıldım,dolandırdım hesap çaldık daha bir çok şey neyse ama şunu unutmayın o ortam kurduğunuz kişiler kavga ettiğiniz kişiler bir gün hatırlayıp gülüceksiniz Bu serüvende bende olduğum için mutluyum herkese Görüşmek Üzere Kendinize İyi Bakın Bidaha Böyle Bir Server Gelmicek :( @UnioDex Elveda Bu Heyecanı Yaşattığın İçin Ayrı Teşekkür Ederim Gelecek Hayatında İnşallah Hayallerine Ulaşırsın Haydi Görüşürüz Sağlıcakla Kalın ❤ #ElvedaUnio

Bu Sayfayı Paylaş