1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Skyblock #EskiHal

'Konu Dışı' forumunda NexoHD tarafından 14 Eyl 2019 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. Cloudia

Cloudia Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    55
    800 kredi yatirdim kardesim ne demek sifirlanmasini istiyorsun, yeniden eskiskyblock sunucusu acilacak o zaman. ( Turkce icin kusura bakmayin işteyim)

2. NexoHD

NexoHD Süvari

Alınan Beğeniler:
    38
    Doğru söylüyorsun.Sanırım eski unioyu istiyoruz.Emek skyblock 2 açılsa dahi orada yine kredi kullanılacak.Belirli kişilerin elinde zaten yüksek miktarda kredi bulunmakta.
    Sorun aslında insanların sunucuyu sgk gibi görmesinde.Bir zamanlar ben şu kadar emek vermiştim,para yatırmıştım ve o emeklerim ve param silinmesin derdi var.Burası oyun.Gerçek hayat değil.Burası sizin ticaret bahçeniz değil.Oyuna dahi girmediğiniz halde normal oyuncuların 100 katı hızda gelişiyorsunuz.Bu normal bir rekabet değil.Vote kasa oranları düştü,yeni başlayan birisi golem çıkaramıyor.O warp kiralama olayları falanda çok çok eskide kaldı.Artık aylık 5T ye afk kiralıyorlar.Kimse warpını bırakmıyor anlayacağınız.Öyle yeni başlayan birisi kolay kolay gelişemez artık.
    Burada eğlence öldü.Gerçekten eğlenen var mı bilmiyorum.Eğleniyorum diyen kendini kandırıyordur sanırım.Herkes birilerini kandırıp ucuza golem kırıcı kredi vs. alma çabasında.Eee peki sonra ? Yani bunun sonu var mı ? Borsacılık oyunları var istiyorsanız onları oynayın.Burası skyblock.

Peki ne olacak ?
    @ByTreqh haklı bir şey söyledi.Kredi problemi.Herkesin elinde bir sürü kredisi var.Factions sıfırlanma sebeplerinden biriside orman önü claimlerin 200 krediye satılmasıydı.Bu yine devam edecek.Çünkü adam skyblockta kredisini kasacak ve factionsta o kredileri harcayacak / veya kredileri el altından satacak.Factionsun sıfırlanması bir işe yaramayacak.
    Spawner olmasa bile piyasa çok karmaşık bir hal alacak.

Yapılması gereken şey ;
    Evet,herkesin emekleri var.Kimisi çok çok fazla emek ve para yatırdı.Kimisi daha az emek verdi.Kimseye emek vermedin vs. demiyorum.Uniocraftın bir minecraft serveri olduğunu , minecraftın bir oyun olduğunu aklınıza sokun.Oyundan siz bile zevk alamıyosunuz.Evet o kadar spawneriniz olmasına rağmen siz dahi zevk alamıyosunuz.
    Tekrar söylüyorum bu oyun sgk değil.Yukarıda bir çok el altından kredi satan arkadaşımız bu konuya saldırmaya başlamışlar.Burası oyun,sizin para kazanma yeriniz değil.Eğlenmek için giren insan o emeklerinide siler atar , yoksa amaç eğlenmek değil mi ?

Ayriyeten farkettiniz mi bilmiyorum , sunucuda çok fazla kredi olduğu için kredi satışlarında çok büyük bir düşüş var.Bu şekilde sunucu nereye kadar gidecek ? Gelecek yaza kadar dayanabilir mi ?
    Yaz aylarında bile sunucudaki aktiflik çok kötü durumdaydı.Kış döneminde sunucuda oynayan yok , kredi alan kim olacak ?

Ben düşüncelerimi belirttim , oyunu ticarethane gibi görmeyen ve eğlenmeye giren bir çok arkadaşta fikrime katıldı.
    Ben sunucuyu dün bıraktım.Bir kaç arkadaşta bıraktı.Eğer uniocraft düzeltilirse , belki bir gün yeniden...Seviyesini bozmadan yorum yapan herkese teşekkür ederim.

LaruaX bunu beğendi.
  3. ByTreqh

ByTreqh Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    51
    Dostum uzun zamandır destek bölümünden @UnioDex'e yazıyorum. Fakat net bir cevap alamıyorum ki Uniocraft da öyle ya batacak ya çıkacak kafasında sunucu. Eğer çok sağlam bir güncelleme vs. gelirse gerçekten sunucu hakettiği yere varacaktır. Eski dostluklar Eski arkadaşlıklar, krediye doğru süzülmüş bulunmakta. İnsanlar eğlenmiyor neden? Kredim yok adamlar zengin tek solo kasılmalıyım mantığında. Ortak da olamıyorsun dolandırılma korkusu. Sunucuyu ayakta tutan Skyblock falan değil. Factionsu bekleyen Skyblockda oynayan factions oyuncuları yoksa buraya kadar geleceği falan yok. Ben önceden belirtmiştim tekrar belirteyim;
    Game over for Uniocraft bu söz Uniocraft için en doğrusu. İyi oyunlar dilerim :'

NexoHD bunu beğendi.
  4. LaruaX

LaruaX Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    252
    Ben de bu sunucuda uzun süredir oynayan birisiyim, ben de asit adasında çok emek vermiş birisiyim ve ben de skyblock 2 sunucusunu günde 11 12 saat online kalarak oynamış birisiyim. Bu sunucu emekken güzeldi ve emekken güzel olacak, benim ortaklarımla beraber yaklaşık 1000 golem ve 100 demirim var fakat bu sunucunun #EskiHal'e dönmesi lazım sunucuda yaptığımız tüm şeyler sürekli birbirini tekrarlıyor, golemlerden para kas, sp veya kredi al, para kas, ada diz, para kas, sp veya kredi al, para kas. Nerede o yaptığımız 44K'lık kaktüsler, nerede o marketten tabelanın önüne geçince sövdüğümüz herifler, inanmayacaksınız ama onları bile özledim.

Unio emekken güzeldi, emekken güzel olacak. #EskiHal

AzgedaS ve NexoHD bunu beğendi.
  5. NexoHD

NexoHD Süvari

Alınan Beğeniler:
    38
    Aslında bir başka problem ise UnioDex in resmi davranmasında.Sunucunun oyuncu kitlesi belli , eski zamanlar gibi olsa bu davranışını takdir ederim ama insanlar bir cevap beklerken susmak ? Bilmiyorum.
    Kredi sisteminde büyük bir düzenleme olsa , günde sadece 3 kredi elimize alabilsek çoğu şey düzelebilir.El altından kredi satışları durur,oyundaki krediyle ticaret yavaşlar ve kredi değerli kalır.Kredi çeken arkadaşlar üzülmez.

Hatta elimize her kredi alışımızda %10'u uniocrafta gitse (vergi tarzı) insanlar bu kadar kredi kasamamış olurlar.

1 ay önce bugün kredi çeken kişilerin isimlerine baksın yetkililer.Hangisi oyunu oynamaya devam ediyor ? Hepsi dolandırılıyor veya kredilerini piyasanın altında satıp oyunu bırakıyor...En çok kredi çekenler listesine bakın , kaçı oynamaya devam etmiş,kaçı dolandırılmış görebilirsiniz.Bu oyun ticaret merkezi gibi işledikçe,dolandırıcılıklar bitmez.

İnsanlar ne yapsınlar ? Skyblock oynamaya mı geliyorlar , borsacılık sunucusuna mı belli değil.Yamyam gibi üşüşüyorlar kredi çeken insanların başlarına.

6. XavTR

XavTR Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Bence de eskiden daha eğlenceliydi 2015 -2016 arası gayet iyiydi server 2 3 sene aradan sonra sunucuya bı girdim. Sunucu bildiğin opskyblock olmuş otomatik satış sandığı,satış hunisi, satış asası, vb şeyler var ve gördüğüm kadarıyla hiç kimse adada yapacak bişey bulamıyorum sadece sünger veya portalla level kasıyor. Şuanda sadece 'AFK BIRAK PARA KAZAN'
    Mantığı var bende yazın video çekerken içerik bulamıyordum çünkü sunucuda yapılabilecek hiç bişey yok kaktüs farmi yap golem al afk bırak para kas mantığı var... #eskihal

LaruaX bunu beğendi.
  7. LaruaX

LaruaX Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    252
    O kadar haklısın ki.

Bu Sayfayı Paylaş