1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Genel Rehber Gerekliliği

'Öneri ve Fikirler' forumunda MuratBey_124 tarafından 14 Nis 2019 tarihinde açılan konu

1. MuratBey_124

MuratBey_124 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    78
    Sunucu içinde(oyun içi) moderatörler fazla aktif olamayabiliyor(Aktif olsalar bile çoğunlukla 1 sunucu olabiliyor ve fazla vakit geçiremeyebiliyorlar) bu yüzden moderatörden biraz daha düşük seviyede olacak olan rehberler seçilmeli sunucuda. Factionstan 3 skyblocktan 2 rehber seçilmesi yeterlidir belki hackpvp veya diğer oyunlar içinde olabilir. Seçilen 5 rehberin tüm oyunlarda yetkisi olması iyi olur. Rehber seçilen üyeler oyun içinde farklı zaman dilimlerinde aktif olmalı örneğin bir oyuncu 12-16 ve 20-24 saatleri arasında aktif ise diğer oyuncunun 8-12 16-20 saatleri arasında aktif olmalı. Bu rehberlerin oyun içi muteleme hakkı mute atılırken kişiye aynı şekilde neden mute atıldığı söylenmeli bu şekilde kişi yaptığı suçtan dolayı direkt olarak cezalandırılacak ve nedenini ise mutelendiği an öğrenebilecek ek olarak seçilen rehberlerin tüm oyuncular ile iletişime geçebilmesi gerekiyor daha açık anlatmak gerekirse sadece rütbelilere veya sadece yeni başlamışlara değil tüm oyuncular ile ilgilenmeli. Seçildiği sunucu hakkında bilgi sahibi olmalı ki yardım isteyen oyunculara yardım edebilsin.
    Skyblock sunucusunda bu iş için kendimi aday gösteriyorum.
    Not: Bu fikir tam olarak bana ait değildir _LordCino adlı oyuncudan çıkmıştır ben sadece bu öneriyi buraya taşıdım ve birkaç şey ekledim.

#1 MuratBey_124, 14 Nis 2019
    Son düzenleme: 18 Nis 2019
  2. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    Bu kadar az oyuncu için rehbere ihtiyaç duyulacağını pek sanmıyorum. Hali hazırda moderatör yetkisi var zaten. Rehber yerine aktif moderatör ekibi için çalışma yapılabilir.

KanunsuzRD ve Slayin bunu beğendi.
  3. MuratBey_124

MuratBey_124 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    78
    Olabilir ama moderatörler aynı zamanda forum ilede ilgileniyor. Hem rehberler için bir ücret verilmeyecek.

4. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    Moderatörlere de ücret verilmiyor zaten gönüllülük esaslı çalışıyorlar. Ayrıca rehber zımbırtısı küçük sunucular tarafından kullanılan ve genelde rehberin derebey gibi davranması ile kötü sonuçlanan bir yetki. Onun yerine Deneme Moderatör ya da Asistan tarzı bir yetki getirilip hem Moderatöre yardım edip Moderatörlük yetkisini kavrayabilir ileride de terfi alarak Moderatör olabilir :)

KanunsuzRD, Slayin ve MuratBey_124 bunu beğendi.
  5. MuratBey_124

MuratBey_124 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    78
    Tek kişi yerine 3 kişi seçilmesinin sebeplerinden biriside bu 1isi yanlış yaparsa öbürü onu durdurabilir düzgün oyuncular seçilmeli rehber mutelerken ss almalı mutelediği kişi eğer itirazda bulunursa ss kontrol edilir birşey yoksa yetkisi bir kaç hata sonra alınır. Dediğim gibi moderatör 2 platform üzerindede çalışan birisi ama rehber tek platform üzerinde çalışıyor. Bu şekilde hem moderatörlerin işi hafifler hem yeni oyuncular yardım alarak sunucuda kalmaları sağlanır hemde sohbet sahipsiz kalmaz.
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 14 Nis 2019 ---
    Ek olarak çevrimiçi fazla olan 2 sunucuyada ayrı bir şekilde o sunucunun aktifleri rehberlik edecek.

6. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Rehber sadece bir isim ha deneme şeydi ha asistan zımbırtısı akabinde yine aynı işi yapıcaklar e rehber seçerken de en egoistibi almayın ama bu yeni yetkiyle ilgili çok konu açıldı ve senuclanmadi bence buda sapsız kalïr bence gelmeli
    Ama yine sunucu bot bot düzenleyicisi felanda olabilir :) son kısım şakaydı

7. MuratBey_124

MuratBey_124 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    78
    @UnioDex sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir?

8. BestBL3AD

BestBL3AD Öyle değil işte kardeş.

Alınan Beğeniler:
    107
    Selimin dediği mantıklı ve olması lazım bence.

9. MuratBey_124

MuratBey_124 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    78
    Öyle ama bir rehber sunucuda görevini aktif bir şekilde yerine getirirse zaten desteğe bakan moderatörün yükü hafifleyecektir ve bu sayede hem moderatörün işi kolaylaşacak hem de sunucuda oynayan oyuncular aktif rehberden yardım aldıkları için merak ettikleri veya bilmedikleri konuları rehbere sorarak bu bilgi eksikliğini giderebilirler. Yeni gelen bir oyuncu nasıl para kazanılacağını vb. konuları bilmiyorsa kısa süre içinde sunucuda oynamayı bırakabilir. Rehber destek gibi diğer moderatör işleriyle uğraşmayacağı için oyun içinde daha aktif bir şekilde görevini yerine getirebilir.

Bu Sayfayı Paylaş