1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Skyblock PİYASA !

'Öneri ve Fikirler' forumunda ShadowAdanali01 tarafından 12 Nis 2018 tarihinde açılan konu

?

SİZCE BUNLAR YAPILMALI MI ?

1. EVET BU YENİ OYUNCULARINDA İŞİNE YARAR

6 oy
    66.7%
  2. HAYIR NE GEREK VAR PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALSIN.

3 oy
    33.3%
  1. ShadowAdanali01

Alınan Beğeniler:
    44
    Merhabalar Skyblock 1 de Şuan piyasalar ölmüş durumda ve kimse alış-satış yapamıyor. Kredi 70m olmuş
    (30m den satanda var ama genellikle 70) Golem alan kimse kalmamış ve diğer spawnerlar artık hiç kullanılmıyor galiba at ve tavuk sp satmak istiyorum yazıyorum 1 kişi bile yazmıyor. buna ek olarak serverde rekabet bitmiş artık parayı çekmiş 3-4 kişi 1. olmuşlar demir spler krediler bol ve çok kolayca adalarını geliştirebiliyorlar fakat artık Vipmarket den gelir yapamıyoruz çünkü herşey /market de var. başka spawnerlar, başka değişik eşyalar satamıyoruz bence vipmarket getirilmeli veya dia block gibi dekorasyon ürünlerinden bazı eşyalarda /market'den çıkarılmalı diye düşünüyorum.

2. _Vexoy

_Vexoy Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    392
    Bence de bunlar olmalı. Eskiden oyuncular VIP market ten bir şeyler alıp oyunculara biraz pahalıya satıyordu. Ve ticaret fazlaydı alım satım fazlaydı. Elmas blok markette yoktu. VIP marketten alabiliyorduk sadece.
    Ayrıca o zamanlar görev sistemi biraz farklıydı. Görev malzemeleri sadece VIP markette vardı. Görev yapmadan tag alamıyorduk.
    VIP Oyuncular VIP marketten gerekli itemleri alıp kendi marketlerini açıyorlardı. Ve alım satım yapıp ticareti canlandırıyorlardı.
    O sistem kalktıktan sonra (2.0 güncellemesinden sonra) market kuran oyuncular azaldı. Kuran oyuncular ise sadece demir marketi kuruyorlar.

3. Arwin1

Arwin1 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    133
    Güncelleme gelmeden önce büyük mevlalar çok ada leveli falan yoktu.Bunu yapacak imkan yoktu.Birçok kolaylaştırıcı yenilik yoktu.Bu yüzden oyuncular kimseyle dargın olanadan destek olurlar yardımcı olurlardı.Güncellemeden sonra hırs ve bazı yeniliklerden dolayı kutuplaşmalar oldu.Haliyle kutuplaşmalar olunca kavgalar yaşandı ve hala yaşanmakta.VIP market olayı konusunda haklısınız.Hem marketi açan oyuncu para kazanıyor,hemde satın alan oyuncu görevlerini yaparak tagına ulaşıyordu.Güncelleme gelmeden önceki son zamanlarda onlinenın düşmesi ve piyasanın pahalılaşması ile bazı krizler çıktı.Herkesin SkyUnio tagına sahip olması tagı aldıktan sonra adadan çıkılsa bile tagın gitmemesi, spsi olmasa bile VIP market ile devam etmesi,güncellemeyi gerekli kıldı.Güncellemenin gelmesi çok iyiyken bir yandan bazı gelenekleride götürmüş oldu.Emektarların yerini maddi bakımdan güçlü olanın alması,Online yüzünden kredi satan kişinin oranının düşük olması bur durumu getirmekte.

Her karanlığın bir sabahı muhakkak vardır.Bu günler elbet geçer ve aydınlık günlere ulaşmak üzere.:)

mackleovermore ve _Vexoy bunu beğendi.
  4. mackleovermore

Emekli

Alınan Beğeniler:
    168
    Artık çok geç. Bir zamanlar birileri skyblock2 yi canlandırmaya çalışıyordu , birileri ise skyblock1 de bu konular tartışılıyordu. Biz ise asit adasını canlandırmaya çalışıyorduk. UnioCraft her ne kadar sevdiğim bir sunucu olsada saatlerimi harcadığım bu platformda iki kelam etme ihtiyacı hissediyorum. Asitadası ve Skyblock2 nin bu durumda olmasının asıl sebebi Skyblock1 in daha sık güncellenen ve yenilenen bir sunucu olmasıdır. Öte yandan Skyblock1 emek ile op arası bir sunucuya dönüşmüş , arada kalmıştır. Bazıları yapacak tonlarca iş bulabiliyorken bazıları spawnda koşuyordu. Hal böyle olunca insanlar sıkıldı , kitle ya factionsa başladı ya da başka canlı sunucu bulamadığından oyunu bıraktı/ara verdi. Sunucu eskisinden iyi olacak inanıyorum. Ama bundan sonraki güncellemelerin eşit/adil/eşzamanlı ve oyunculara önceden haberi verilerek yapılmalı. İyi oyunlar herkese.

5. ShadowAdanali01

Alınan Beğeniler:
    44
    yanıtlarınız için teşekkürler @UnioDex görürsün umarım bu konuyu.

_Vexoy bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş