1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Factions Factions'ta Balık Tutmanın Artık Bir Anlamı Olmalı !

'Öneri ve Fikirler' forumunda Garrincha tarafından 5 Tem 2017 tarihinde açılan konu

1. Garrincha

Garrincha Messatsu !
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    9
    Merhabalar UnioCraft Ailesi;

Bu başlıktaki yazıda da yazdığım gibi; artık Factions'ta balık tutmanın bir anlamı olmalı. Balık tutmak; hem arkadaşlarımızla sohbet etmemizi sağlar, hepimize keyif verir, hem de balık tutacak olan bizi sakinleştirir. Hatta oyunda balık tutmaya çalışmak eğlencelidir de.

Peki, oyunda balık tutmayı anlamsız yapan şeyler nedir veya nelerdir:

- Balık tuttuğumuzda kayda değer hiç bir eşya gelmez. Ya da iyi bir eşya geldiğinde zaten çok daha kolay bir yolla elde edip güçlendirdiğimiz kılıçlarımız, kazmalarımız var. Bu yüzden çoğu kişi balık tutmanın zaman kaybı olduğunu düşünüyor ben de dahil olmak üzere.

- Bu oyunda balık tutmak aşırı kolay maalesef. Bir süre sonra bu yaptığımız iş sıkıcı boyutlara varıyor. Hoş değil. Hele hele o sırada tek başımızaysak.

- Minecraft'ta tek oyunculu modu oynarken tuttuğumuz balıklar bazı iksirlerin yapımında çok işe yarar. Fakat Vip ve üstü oyuncular için /warp market'te çıkan en sağdaki iksirler seçeneği, genel olarak ise Factions'ta suda uzun süre nefes almaya ihtiyacımız olmadığından ve buna benzer işlevi olan iksirlerin de Factions üzerinde işe yaramadığından ''bazı iksirler'' kısmında bahsetmiş olduğum iksirlerin yapımı gereksiz uğraştır. Ve bu olanlar da denizde yüzen balıklara olur.

Bu duruma çözüm olarak ise:

- Zor olabilir fakat ödüllerin boyutu artmalı. Örneğin; normalde gerçek para ile satın aldığımız eşyalarla aynı güçte kılıç, kazma, kürek eklenebilir. Çünkü biliyorsunuz ki, gerçek parayla satın aldığımız eşyada ''Şu kişi tarafından satın alınmıştır.'' gibi cümle var. Bu durum da bizi zorlardı açıkçası.

Peki balık tutarak kazanacağımız eşyalar ne olmalı ve hangi olasılıkla kazanabiliriz bu tutacağımız eşyaları ?

Örneğin:

- Balık %50

- Diğer tür eşyalar (isim etiketleri vb.) %30

- Edit veya rüya kazma gibi önemli eşyalarla aynı güçte çıkacak nesne %0,00001 (mesela) (edit kazma daha olasılıklı olmalı tabii)

- Yapılabilir mi bilmiyorum ama 1 saatlik veya 30 dakikalık vip, uvip, vip+ ödüllü kitaplar çok güzel olur. Olasılığı ise yaklaşık %0,1 ya da %0,001 olabilir.

Kanımca bu son 2 öneri bile oyunda yapılacak aktivite sayısını arttırır. Ayrıca oyuna para ödemek istemeyen oyuncular için büyük jest olur. Bundan farklı olarak; bütün bu çıkabilecek eşyaların çıkma olasılıklarını arttırmak adına ''Edit Olta'' yapılabilir. Tabi bunların daha ayrıntılı düşünülmesi gerekiyor eğer bu fikir ciddi düşünülecek olursa.

Şimdilik diyeceklerim bu kadar aklıma daha fazla fikir geldiğinde bu yazıyı düzeltirim.

Sizin bu konu hakkındaki fikirleriniz nelerdir ?

#1 Garrincha, 5 Tem 2017
    Son düzenleme: 5 Tem 2017
    OzgurEraslan ve HyperOfStrike bunu beğendi.
  2. Murat_US

Murat_US Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Yazının tamamını okudum.İnanırmısın geçen gün bu balık olayını düşünmüştüm ancak yazamadım.İçimi dökmüşsün diyebilirim.Tamamiyle Katılıyorum @Garrincha

3. HyperOfStrike

HyperOfStrike Emekli Moderatör
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    362
    Öncelikle merhaba,

Factions denen oyun türü, diğer oyun türlerine kıyasla en ayrıntılısıdır. En ince ayrıntısına kadar oturtmak yıllar gerektirebilir. Ve bizde son kullanıcı olarak eksiklerini görüp buraya iletiriz.

Sizin görüşünüze değinmek gerekirse; Çok haklısınız her şeyin bir adabı, anlamı olmalı. Fikrinize katılıyorum.

Benimde bir kaç tavsiyemi söylemem gerekirse;

Çizgi filmler de çıkan içinde harita koyulup denizlere atılmış bir şişe, buna benzer bir şeyler olabilir. Mesela efsun diye bir şey olabilir gelme ihtimali %3 - %10 vs. bunları biriktirerek sadece balık tutarak elde edebileceğimiz eşyalar olabilir. Tamamen balık tutularak sahip olunan eşyalar.

Örnek:
    -Yunus Balığı Nefesi Baltası: "Okyanusun en uysal hayvanının üflediği bu baltaya, sadece 350 gizemli şişeye sahip olabilirsin
    Özellikler:
    bilmem ne
    bilmem ne

Böyle bir şeyler olabilir, bana mantıklı geldi açıkçası siz ne düşünüyorsunuz?

Saygılar.

FearlessSlayRekt bunu beğendi.
  4. SabanOgluSaban

Alınan Beğeniler:
    39
    Düşünebilir Ama Yıllar Alır.

Bu Sayfayı Paylaş