Skyblock Eğer Bu Şekilde Devam Edilirse Akfit Oyuncu Sayısı Artabilir !

'Öneri ve Fikirler' forumunda Ewelynn tarafından 15 Ağu 2019 tarihinde açılan konu

?

Böyle Bir Sistem Sizce Gelmeli Mi ?

 1. Evet, kesinlikle !

  2 oy
  22.2%
 2. Hayır, gereksiz vakit kaybı olur.

  7 oy
  77.8%
 1. Ewelynn

  Ewelynn Oyuncu

  Katılım:
  15 Ağu 2019
  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  1
  Öncelikle Sanal Blok Güncellemesi Yeni Başlayan Ve Weekly Kasacak Oyuncular İçin Pek Yararlı Bir Güncelleme Olmadı. Sadece Adaya Konulan Blokların Yer Kaplamaması İçin Yapılmış Bir Güncelleme. Asıl Konu Şu;
  1- Günde 10T Kasan Birisi İle 1T Ve Daha Az Miktar Kasan Birisi Top Weekly'de Aynı Teraziye Koyulmamalı. Ne Kadar Para Kassakta Belirli Kişiler Sürekli Weeklyde Sıralarını Vermiyor. Biz Weekly'de İlk 3'e Girebilmek İçin Çaba Sarfederken Üstü Üste Weekly Girmiş Kişiler Kredi Alıp Dahada Gelişerek Sonraki Weeklyde Tekrar Level Kasıyor, Bizim Harcadığımız Paralar Heba Oluyor. Bence Büyük Haksızlık. Bir Hafta Weekly Giren Bir Sonrakine Giremese Boşa Emek Harcayan Oyuncular İçin Büyük Bir Avantaj Olur. Böylece Bir Sonraki Weeklyde Rakip Daha Az Olacağı İçin Weekly Kasan Yeni Oyuncular Oyunda Daha Da Akfit Olacaktır. Bu Haksızlığın Önüne Geçmek Sizlere Bağılı. Umarım Dikkate Alınırız...
   
  kingolle bunu beğendi.
 2. xKipper

  xKipper Oyuncu
  VIP

  Katılım:
  8 Şub 2018
  Mesaj:
  286
  Alınan Beğeniler:
  308
  Kardeşim sen galiba bizim şuanki mevcut spawner sayımıza direk ulaştığımızı sanıyorsun? Ben UnioCraft'ı 4-5 yıldır farklı farklı hesaplarımla oynadım ve bu sürede bende sıfırdan başladım. Üstelik bundan 1.5-2 yıl öncesinde sadece 6 demir spawnerım vardı. Ozamanlar, demir spawner 15-20 kredi arasındaydı. Bu yüzden fazla alamıyordum çünkü kredi piyasaya göre fazlaydı. Bende spawner warpı kiralayarak kasılmaya başladım ve şuan tam sayı vermek istemiyorum fakat 600+ fazla spawnerimiz var. Bence sizde böyle bahaneler üretip önümüzü kapamak yerine biraz uğraşıp kasılabilirsiniz. Birde kolay sanıyorsunuz, en çokta ona şaşırıyorum.
  Sana önerim ise 100+ spawneri olan ve fazla afk bırakamayan birini bul ve warpı kiralamaya çalış. Haftalık ona birkaç milyar vererek kira paranı öde, rahatcana kasılırsın.
  Birde yazında, hiç emek vermiyormuşuz gibi bir mesaj var sanki. Sana şöyle söyleyeyim, şuan weeklyde 16 milyonuz ve hesapladığımda 139 envanter sünger felan ediyor. Bir envanter süngeri dizmek hesapladığım kadarıyla toplam 7-8 dakika sürüyor. 139 envanter ile 7.5dakikaya çarparsak ve biraz sadeleştirme yaparsak yanlış hesaplamadıysam 17 saat civarı ediyor. Şuan weeklyde 2. yiz daha saatlerce dizmemiz gerek mesela 1. olmak istiyorsak. Buradan çıkarmanı istediğim mesaj: Kolay değil.
   
 3. Ewelynn

  Ewelynn Oyuncu

  Katılım:
  15 Ağu 2019
  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  1
  Yeni başladığınız zaman böyle bir avantaj yoktu siz şuan yeni başlayan oyunculardan kat kat daha öndesiniz ve unionun oyuncu sayısı git gide düşüyor. Yeni gelecek oyuncuları da düşünürlerse daha da oyuncu kazanılır. Burda kimseye gönderme yapmıyorum. Siz zaten gelişeceğiniz kadar gelişmişsiniz bırakın da yeni başlayan oyuncularda gelişsin...(Madem 600den fazla spawnerınız var sünger dizmek zorunda değilsinizdir end portalı oyuna boşuna koymamışlar vakit harcamamak için alabilirsiniz.)
   
 4. xKipper

  xKipper Oyuncu
  VIP

  Katılım:
  8 Şub 2018
  Mesaj:
  286
  Alınan Beğeniler:
  308
  Biz dursak zaten diğer kişiler durmaz. Bizim yarıştığımız kişilerde zaten pek seviyemize gelen kişiler değil. Weekly kasmak için illa gelişmen gerekmiyor. Yeni oyuncular bile piyasadaki süngerleri alarak, weeklye çok rahat dahil olup, ödül kazanabilir.
   
  SenihReizz bunu beğendi.
 5. KosztilamP1

  KosztilamP1 Oyuncu
  VIP

  Katılım:
  2 Şub 2016
  Mesaj:
  47
  Alınan Beğeniler:
  52
  Böyle bir şey varsa /is topweekly takip edip genelde kaç levelde bitiyorsa ona göre malzeme ve para biriktirip weeklye girebilirsin.
   
  SenihReizz ve xKipper bunu beğendi.
 6. ByRemzi

  ByRemzi Oyuncu
  VIP

  Katılım:
  25 May 2019
  Mesaj:
  28
  Alınan Beğeniler:
  24
  Direk Weekly Kalksa Daha İyi Olur. Adamlar Yan Çar Açıp Gine Dizerler.
   
  NexoHD bunu beğendi.
 7. SenihReizz

  SenihReizz Alright.
  VIP

  Katılım:
  31 Tem 2016
  Mesaj:
  205
  Alınan Beğeniler:
  369
  Madem o kadar spawnerınız var o zaman portal alın diyorsun. Bu kafayla gidersen zaten kasılamazsın. Portal ile ada döşersen 1 milyon level için 4.5 milyar harcaman gerekiyor. Sünger ile 1 milyon ada leveli dizersen süngeri 2m'den aldığınızı hesaplarsak 625m'ye 1 mâl olacaktır. Sünger dizerseniz spawner almak için belli bir miktar para yanınıza kalır. Portala kıyasla 3.9 milyar cebinizde olacaktır. Zaten zenginiz full portal dizelim gibi düşünürseniz tabii ki düzgünce gelişemezsiniz.
   
  xKipper bunu beğendi.
 8. Destrooyer_

  Destrooyer_ `YuSuF☆

  Katılım:
  14 Eyl 2018
  Mesaj:
  152
  Alınan Beğeniler:
  170
  Sanal blok sistemi sadece adada yer açılması için değil weekly için de yapıldı ve gayet mantıklı bir sistem.
   
  SenihReizz ve xKipper bunu beğendi.
 9. kingolle

  kingolle Oyuncu
  VIP

  Katılım:
  16 Ağu 2018
  Mesaj:
  11
  Alınan Beğeniler:
  6
  Aktif oyuncu sayısını arttırmak için gereken şey reklam gerisi boş
   
  oyunimparatoru bunu beğendi.
 10. iDonsuzEmirTR

  iDonsuzEmirTR Oyuncu

  Katılım:
  15 Haz 2019
  Mesaj:
  10
  Alınan Beğeniler:
  5
  Level blocklarının gelmesi zaten bir saçmalıktı ve üstüne bu topweekly muhabbeti çıktı. Herkes emek var diyip duruyor emek dediğiniz şey afk kalıp ada ortaklarınızı köle gibi kullanmak. Eski oyuncular ve yeni oyuncular arasındaki tek fark maddi durum. Yeni gelen bir oyuncu sunucuya 200 kredi kadar bir mevla yatırsa 500+ spawneri olan bir eski oyuncudan daha iyi bir kar elde edebilir.
   
  Destrooyer_ bunu beğendi.
 11. KosztilamP1

  KosztilamP1 Oyuncu
  VIP

  Katılım:
  2 Şub 2016
  Mesaj:
  47
  Alınan Beğeniler:
  52
  Öyle düşünürsen hiçbir şey emek değil. Mesela eskiden demir al sat yapardın milletin demirden alıyorsun ama oda emek değil o zaman. Lütfen şu emek emek demekten vazgeçin. Emek uzun, yorucu ve özenli çalışma. demektir. Eskiler nasıl elmas blok biriktiriyordu çarları afk bırakıp veya bot bırakıyorlardı, satıyordu veya halka açıp al sat yaparak para kazanıyordu ve alıyordu. Şuan da böyle sadece daha pahalı ve gelir arttı. Yani şuan bunlar emek değil diyorsan hiçbir şey emek değildir.Neden önceden bu emekten konuşan yoktu. Aktif olmayıp anında gelişemezsiniz. Yani emek uzun yorucu ve özenli çalışmadır.Bu kadar geliştiysek aktif olup emek sarf etmemizdir. (imkanlar arttı satış sandığı vs. ama eski gibi kalamaz,yenilik gelmese sıkıcı olur.)
   

Bu Sayfayı Paylaş