1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Factions Bug Bildirimi

'Kapandı' forumunda _MegaSkarfYT_ tarafından 10 Ara 2017 tarihinde açılan konu

1. EfeStrqfe

EfeStrqfe Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Alakası Yok klanlar yan Çarlara verilir ip ban atıcak halleri Yoktur"

2. ChampsRLD

ChampsRLD Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    184
    Oyundan sınırsız olarak uzaklaştırılcaklar bu ise (Yan hesaplarınında) ban yemesi demek

xDonsuzEmirTR_V2 bunu beğendi.
  3. EfeStrqfe

EfeStrqfe Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Sınırsız demiyor HyperOfStrike ( CEZA ) Alıcaklar diyor bu 24 günde 1 ayda 1 günde olabilir .

4. ChampsRLD

ChampsRLD Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    184
    Ben ts3 üzerinden sordum ve Sınırsız ban yiyeceklerini söyledi bana.

5. HyperOfStrike

HyperOfStrike Emekli Moderatör
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    362
    Sunucu kurallarımızın 6. maddesine göre:

• Sunucunun ve oyunun açıklarından yararlanmak yasaktır. Bir oyuncu açık bulduğu anda bunu yöneticiler ile paylaşmalıdır. Ayrıca önemli açıkları bizlerle paylaşan oyuncularımızı ödüllendirdiğimizi de bilmenizi isteriz. Açıkları kullanan kişiler sunucudan süresiz olarak, uyarılmadan uzaklaştırılacaktır.

ChampsRLD bunu beğendi.
  6. SlayerBaskan

SlayerBaskan Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    114
    Peki bu kadar oyuncuyu banladınız diyelim. Oyunu kim oynayacak? Geriye kalan 10-20 kişi mi? Ayrıca burada hatalı olan kişi bugu forumdan bildirerek iyi bir şey yaptığını sanan fakat bugun herkese yayılmasını sağlayarak severda ki dengeyi bozan kişidir. Zaten bugları yaymakta yasak. Bu durumda bugu kullanan oyuncuların hesaplarında ki itemler ve gelen seviyeler alınması daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum ben.
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 15 Ara 2017 ---
    Factions Sunucusu hafta içi 40 online zor görüyor zaten. Böyle durumda oyunu bırakanların sayısı artacaktır. Sunucuda oynamaya başlayan oyuncu sayısının, sunucuyu bırakan oyuncu sayısına farkı her geçen gün artıyor.

qTry ve SenihReizz bunu beğendi.
  7. HyperOfStrike

Emekli

Alınan Beğeniler:
    362
    Bu açıktan yararlanan ve herkese bildirenler emin olun hakettiği cezaları alacaktır. Factions'da 10 oyuncu olsa da sorun değil, biz kitle bağımlısı bir sunucu değiliz. Tamamen haktan ve doğrudan yanayız, bugün birisi giderse yerine elbet başkası gelir. Dediğim gibi şu anda kurucunun yanıtını bekliyoruz herkes tek tek incelenecek ve gereği yapılacak. Ayrıca bu açığı buraya yazdı diye sizin de kullanmanız şart olmuyor, yanıtları gördüğünüz gibi herkes kullandığını korkusuzca belirtebiliyor? Bu açıklar sunucuda ilk değil, bu açığı bilen çoğu kişi bize bilerek bildirmediler. Bu yaymaktan daha kötü değil midir?

Ek olarak; Her seferinde yapılan hataları düzeltmemizi de beklemeyin, buna mecbur değiliz kanıtlar yeterli düzeydeyse biz cezamızı veririz. Sunucu kitlesinde ki değişimler bizim kapsama alanımıza girmez, üstelik açıktan yararlananlar bu sefer levellerin ve eşyaların silinmesiyle kurtulamayacak gibi duruyor.

xDonsuzEmirTR_V2 ve SenihReizz bunu beğendi.
  8. SlayerBaskan

SlayerBaskan Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    114
    İyi bakalım, hayırlısı olsun. Sunucu inşallah ileride daha güzel yerlere gelir.

SenihReizz bunu beğendi.
  9. ChampsRLD

ChampsRLD Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    184
    Aslında sınırsız uzaklaştırmak bana açıkcası mantıksız geldi.Ben bugu kullanamadım.Burda kimseye yalan soylemem eyerki çalışsaydı bende kullanırdım.Adam geliyo 10 sandık kask kastım yok 1000 level oldum diye yazıyo.Boyle düşününcede banlanmaları gerekiyo.

10. HyperOfStrike

Emekli

Alınan Beğeniler:
    362
    Bu şahıslara şu anda işlem yapabilirim, ama yöneticiden net bir cevap almam gerekiyor bazı sebeplerden dolayı.

11. ChampsRLD

ChampsRLD Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    184
    Bazı arkadaşlar klanlarına verdikleri emek yok olcak.Bazı arkadaşların hesaplarına emek verdikleri onca zama yok olcak ama kurallara gore hareket etmeliyiz
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 16 Ara 2017 ---
    Oraya oyundaki açıklardan yararlanmak yasak denmiş.Bu çalıssa dahi kullanmamalıyız ve desteğe bildirmeliyiz.Bunu forumda paylaşmak hiç iyi olmadı

12. HyperOfStrike

Emekli

Alınan Beğeniler:
    362
    Elbette. Emeklerin boşuna gitmesine biz de üzülürüz, ama buraya birisi açık yazdı diye açığı kullanıp sonra emeğim gitti diye itiraz etmeye de hakları olmayacak. Ziraa insan akıllı bir varlıktır, neyi yapıp yapmayacağını bilip ona göre hareket eder. Buraya yazılan açığı bile bile kullanıpta ban yedikten sonra, emeğimi yok ettiniz demeye de kimsenin hakkı olamaz.

13. SlayerBaskan

SlayerBaskan Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    114
    Fark ettiyseniz forumda bu konu kaç gündür açık ve öğrenmeyen kalmadı bugu. Peki moderatörler niye müdahale edip saklamıyor bunu? Kullanan olduysa o gün tespit edilip zaten uzaklaştırılabilirdi. Bilenler de ban yememe korkusuyla yapamazlardı. Fakat böyle olunca "Nasıl olsa o kadar kişi yaptı. Bana bir şey olmaz." düşüncesiyle yapanlar oldu. Ne söylesek de sonuç aynı olacağa benziyor.

SenihReizz bunu beğendi.
  14. ChampsRLD

ChampsRLD Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    184
    @SlayerBaskan bak 1. Sayfaya git ve ne yazdına bak bi istersen.Uzgunum ama bu banı hakedenlerin içinde 1. Sıradasın ve ban yiyeceğiniz için çok uzgunum bunca zaman çooook çaba sarfetip aldınız itemler ve claimler gitcek :(

15. SlayerBaskan

SlayerBaskan Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    114
    ChampsRLD cidden banlanınca tüm eşyalarımın ortadan kalkacağını mı düşündün? Korkum bundan yana değil. Ban yemek ancak sizin gibi olanlara zarar verebilir. Sunucu da çevrim içi oyuncu sayısı zaten çok düşük. Sunucuya olan ilgi azalmakta. Ayrıca ben kesinlikle bug ile item elde etmedim! Buda böyle biline.

SenihReizz bunu beğendi.
  16. ChampsRLD

ChampsRLD Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    184
    Pardon sadece baya bi para ve xp kastın ve bunuda bu konuda paylaştın.Şunuda soyleyeyim ban yemek korkum olsaydı bu serverde olmazdım merak etme.Biz sizin gibi acaba neyi badavadan alabiliriz gibi bir düşünceyler hareket etmiyoruz. @SlayerBaskan söyle bişiyde var (Emek) hatırlatıyım

17. SlayerBaskan

SlayerBaskan Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    114
    Amacım kavga değil. Kişilerin sunucudan uzaklaştırılmasının sunucuya zarar vereceğini düşünüyorum. Sonuçta rakiplerin oyundan azalması rekabeti azaltacak. Para ve xp konusunda hiç bir şekilde bunlardan faydalanarak bir item yapmadım veya satın almadım. İhtiyacımda yok. İstenirse sıfırlanabilir.

MrDisable ve SenihReizz bunu beğendi.
  18. HyperOfStrike

Emekli

Alınan Beğeniler:
    362
    Kimin ne alıp almadığı rahatlıkla kontrol edilir zaten. Sunucuya zarar vermez, verse bile sırf sunucu zarar görmesin diye ceza vermemezlik yapmayız. Esas bu tür açık avcısı kitle bize zarar verir. Dediğim gibi bugün 30 kişi banlansa yerine yeni kişiler gelir, bu sorun değil. Bu yüzden ceza vermekte sıkıntı çekmiyoruz.

19. SenihReizz

SenihReizz Alright.

Alınan Beğeniler:
    425
    Peki Bugu Kullanıp Hiçbir Şey Elde Etmeyip Xpleri ve Paraları Yok Ettilerse :D Sınırsız Banmı Yoksa Süreli Banmı Ya da Hiç Bir Yaptırım Olmayacakmı ? Öğrenip Deneyip Desteğe İletenler ?

MrDisable bunu beğendi.
  20. xDonsuzEmirTR_V2

xDonsuzEmirTR_V2 xDonsuzE

Alınan Beğeniler:
    80
    Adamın dediği gibi.'BU BUGU KULLANAN HERKEZ SUNUCUDAN SINIRSIZ OLARAK UZAKLAŞTIRILKICAK.'destek kısmına yazsalarda kurtuluşları yok!

Bu Sayfayı Paylaş