1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Güncelleme 5. Yıl Özel Güncellemesi #4 ve 2019 Yaz Planları

'Duyurular' forumunda UnioDex tarafından 1 Haz 2019 tarihinde açılan konu

 1. ManiacYunus

  ManiacYunus Oyuncu

  Katılım:
  21 Nis 2019
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  2
  Factions Sunucusunda Claimler Kalmalı Oyuncular O Kadar Kredi Harcadı Claimlerine Claimler Bence Durmalı
   
  Destrooyer_ bunu beğendi.
 2. HyperOfStrike

  HyperOfStrike Emekli Moderatör
  Emekli

  Katılım:
  16 Ara 2016
  Mesaj:
  252
  Alınan Beğeniler:
  362
  Hadi bakalım eskiye dönüyoruz :D
   
  BlqckBlood, Slayin, MountBANK ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 3. Destrooyer_

  Destrooyer_ `YuSuF☆

  Katılım:
  14 Eyl 2018
  Mesaj:
  157
  Alınan Beğeniler:
  170
  Sky2 den Sky1 e sp aktarabiliyoruz ama factions ta aldığımız onca claimler çöp olucak bence ormanda değerli olan claimlere bir miktar kredi verilebilir.
   
 4. UnioDex

  UnioDex Emekli
  Yönetici Emekli

  Katılım:
  17 Mar 2014
  Mesaj:
  886
  Alınan Beğeniler:
  2,073
  Tuzaklar genel olarak serbest sadece çukur tuzak yasak. Çukur tuzakların sahibi genelde güçlü klanlar olduğundan güçsüz klanların zaten hiç bir şansı kalmıyordu. Zamanla sunucunun gidişatına göre bu kural değiştirilebilir.
   
  BlqckBlood, Slayin ve Scofield_ bunu beğendi.
 5. Scofield_

  Scofield_ Emekli
  Emekli

  Katılım:
  31 May 2019
  Mesaj:
  6
  Alınan Beğeniler:
  24
  Şöyle de olabilir sadece orman ön claimlerinde yasak orman ortalarında klan evlerinin çevresini savunmak amaçlı o bölgede serbest olsa fena olmaz :D :D
   
 6. ByTreqh

  ByTreqh Oyuncu

  Katılım:
  10 May 2019
  Mesaj:
  71
  Alınan Beğeniler:
  51
  İnsanlarda yaklaşık 1-2 chest dolusu edit item olmaya başladı en değersiz edit itemin 10 kredi olduğunu hatırlatayım kanka.
  --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 1 Haz 2019 ---
  Bence çukur tuzağın yasak olması anlamsız gibi eski oyuncular daha çok bunlarla vs atarak zevk aldığını ve item kaybetmeyi çekinmeden devam ettiren oyuncular ama bir sürelik bu çukur tuzak kapalı kalabilir. Oyuncular geliştikden sonra açılabilir hale getirilebilir.
   
 7. Avidite

  Avidite Oyuncu

  Katılım:
  3 Mar 2019
  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeniler:
  12
  Mystery klan kurucusu olarak sırf Unio'yu ortam için oynayan birisiydim. Ortamım dağılmadan önce Unio zaten çok bozulmaya başlamıştı ve sunucuyu ayakta tutan klanlar belliydi. Ortada rekabet yaratan klanlardı bunlar
  Mystery, JustExpert, Manyetikler, Blqck ve hatırlayamadığım birkaç klan daha. Mystery gittikten sonra zaten birkaç klanda beraberimizde bıraktı, pvp seven oyuncularda pvp olmayınca sunucuya ara verdi. UnioDex'in yeni güncellemede olacak şeyleri yazdığına göre karar verecek olursam, çok güzel yeni eklentiler bizi bekliyor gibi ve oynamaya değer gibi. Ben yanımda kalan birkaç kişi ile başlarım, başlamasına da..
  Aklımda birkaç ufak soru var.
  * Editlerin sayısı aşırı gereksiz artmıştı, çok fazla gereksiz edit var ve ben bunların silinmesi, oyunculara kredi olarak ödenmesi taraftarıyım.
  * /vote insanlara fly hakkı veriyor ve oldukça uzun bir süre gidiyor. Bence bunların böyle olması yerine, /vote kullanana sadece kasa anahtarı veya parçası, puanı vs. verilsin ve UVIP önemini tekrar kazansın.
  * Çukur tuzakları yasak denmiş fakat bir çakışma yaşanmış sanki. Artık oyunculara aktarılmayacak vs. denmiş. Ya bu klanın direk disband olması anlamına geliyor, ya da claimin başı boş bırakılması anlamına geliyor.
  * UnioDex, bu konuyu çok fazla kişi açtı ve sert ve katı kararlar, yanıtlar aldı. TS3 güvenlik açısından kötü diyorsun, haklısın. Fakat, TS3'te öyle bir rekabet ortamı oluyordu ki factions oynamayan üyeler bile başlardı.

  Her neyse, TS3'ü eskidiği açmak istemeyebilirsiniz fakat söyle bir önerim var; Factions için ayrı bir Discord açabilirsiniz, klan odaları klan üyeleri klan toplantıları klan yetkileri vs. oradan yürütülebilir. Hatta ve hatta şöyle bir önerim var, belirli aralıklarla klan savaşları organizasyonları ayarlayabilir, kazanan klana belirli ödüller verebilir ve Discord'un önemini artırmak için klan odasının ismine özel bir sembol ekleyebilir ve klan yetkisini 2 haftalığına altın rengi yapabilirsiniz. Bunlar basit öneriler fakat oyuncuları cezbedecek türden.

  Daha birçok fikir ve ònerim var fakat bunların hepsi size ve bizlere sunacağınız oyun kalitesine bağlı. Dediğim gibi, ban yemiş olduğum halde ortamımla beraber başlamaya hazırım fakat sunacağınız kaliteye bağlı. Umarım yüzünüz kara çıkmaz.

  - Mystery, Musa Ergün.
   
 8. iByKoyucu

  iByKoyucu Ah shit, were go again

  Katılım:
  31 Ara 2017
  Mesaj:
  158
  Alınan Beğeniler:
  16
  Gayet başarılı bir güncelleme olmuş.
   
 9. Bega

  Bega Oyuncu

  Katılım:
  21 Haz 2018
  Mesaj:
  6
  Alınan Beğeniler:
  1
  2.5 senedir oynuyorum 1 an bile sıkılmadım vs atmak gereksiz sanki dövüş effect çok iyimiş gibi build fln yeterince iyi
   
 10. winwin

  winwin yaşadığın hayatı sev sevdiğin hayatı yaşa :)

  Katılım:
  1 Nis 2016
  Mesaj:
  124
  Alınan Beğeniler:
  91
  Bu doğru ancak bu kadar facti nin op olmasının asıl sebeplerinden olan 3x3 kazma ve golem spler olduğunu düşünüyorum. Özellikle 3x3 kazma içinde bir şeyler yapabilir misiniz? Birde son 3 hafta editden ibaret olmayıp edit almış son 1-2 yılın tüm oyuncuları için geri getirilse daha güzel olabilir.
  --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 1 Haz 2019 ---
  Çok haklı tespitler. /vote ve kasa mantığı editler ve vip in değerini bitirdi.
   
 11. zCeytii

  zCeytii Oyuncu

  Katılım:
  1 Oca 2019
  Mesaj:
  10
  Alınan Beğeniler:
  2
  Bu sunucuda 2014 den beri oynuyorum
  Eski nick :happylovo
  2014-2019 arasında kastığım veya almak için uğraştığım editler,arsalar v.b itemler çöp olacak yani.
  O kadar emeğe yazık olacak bence.
  Kredilerim o kadar önemli degil ama almak icin uğraştığım degerli itemler veya hatıra olarak sakladığım itemlerim çöp 2014 den beri boşuna uğraşmışım cok yazık...
  Daha doğrusu senin hatalarının telafisi bizim emeklerimiz OLMAMALI!
   
  #91 zCeytii, 1 Haz 2019
  Son düzenleme: 1 Haz 2019
 12. Nadirg159

  Nadirg159 Oyuncu

  Katılım:
  17 May 2014
  Mesaj:
  14
  Alınan Beğeniler:
  7
  Sayın @UnioDex Factionsu Sıfırlamak Yerine Prison Yaparsan Emekler Boşa Gitmemiş Olucak !! Bence Bu Prison Serverini Bir Düşünmelisin @UnioDex
   
 13. JBNB

  JBNB Oyuncu

  Katılım:
  10 Haz 2018
  Mesaj:
  5
  Alınan Beğeniler:
  0
  Uniodex bütün emekleriniz gidicek bence marketten aldıhımız editleri ya kredisini iade edin yada bize geri verin hakımızı çalıyonuz (((((lütfen oku)))))))
  --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 2 Haz 2019 ---
  Tabikide hiç marketten bişey almamış emek vermemiş insanların umrunda değil sıfırlanıp sıfırlanmadı bişey daha sorucam Banlı çarlar da açılıcakmı
   
 14. HappySmoker3

  HappySmoker3 Oyuncu

  Katılım:
  9 Ara 2018
  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeniler:
  0
  Claimlerin sahipliği de gidecek sanırsam kurduğumuz klanlar disband yiyecek ve claim bilgileri sıfırlanacak buda demek oluyorki ilk açıldığı gün herkes ormandan claim almak için koşacak öylemi uniodex bey yoksa sadece ormandaki claimlerin içindekiler mi sıfırlanacak claimlerin sahipliği duracak mı ?
   
 15. MountBANK

  MountBANK Emekli
  Emekli

  Katılım:
  4 Eyl 2015
  Mesaj:
  230
  Alınan Beğeniler:
  565
  Dostum aşırı derece saçmalamışsın Factions'ın doğasında Build yoktur esasen (klan evleri ve arsalar hariç) Asıl oynanış Klan arkadaşlarınla diğer klanları saf dışı bırakmaktır. Eğer build yapmak istiyorsan SkyBlock'u deneyebilirsin.
   
 16. UnioDex

  UnioDex Emekli
  Yönetici Emekli

  Katılım:
  17 Mar 2014
  Mesaj:
  886
  Alınan Beğeniler:
  2,073
  Bu güncellemeyi size alınmış olumsuz bir aksiyon gibi görmenizin sebeplerini anlayabiliyorum ama üzerine biraz daha düşünürseniz neden bunu yapmam gerektiğini anlayacaksınız. Burada senin hatan-benim hatam, senin yararına-benim zararıma şeklinde ayırılabilecek hiç bir şey yok. Sonuç olarak her şeyin sizin yararına olmasını istiyoruz. Şu an bencil düşünerek "eşyalarımı sıfırlama, ben 10 kişiyle oynamaktan memnunum" derseniz sunucu zaten bu gidişatla 3 aya kalmadan kapanır. Bu tür etkili ve sorunları temelden çözecek değişiklikleri yapmamızın en büyük sebebi sunucuyu kapatmak ve sunucuyu sıfırlamak arasında bir ikilemde kalmamız. Her iki durumda da emekleriniz (sadece sizin değil bizim de emeklerimiz) gidecek. Bu olayı bu kadar kişisel almak yerine büyük perspektiften bakın olaya. Eğer bu sunucuyu ve oyuncuları umursamaydım kapatıp yeni bir sunucu da açabilirdim ve kimseye derdimi açıklamak zorunda olmazdım.
   
 17. Abity

  Abity Oyuncu

  Katılım:
  13 Mar 2019
  Mesaj:
  9
  Alınan Beğeniler:
  0
  UnioDex Factionda Esyalar Gitmiyecek Diye Konusuyorlar Doğurmu ?
  --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 2 Haz 2019 ---
  UnioDex Yt den Reklam Alın Onca Mc Yt si Var Bi Reklam Alın Faction için Diger mini gamesler içinn
   
 18. ShenerShen

  ShenerShen Oyuncu

  Katılım:
  30 Tem 2018
  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  0
  Vipler Gidicekmi
   
 19. HyperOfStrike

  HyperOfStrike Emekli Moderatör
  Emekli

  Katılım:
  16 Ara 2016
  Mesaj:
  252
  Alınan Beğeniler:
  362
  Yeni Factions açıldığında VIP süresi kaldığı yerden devam edecek.
   
  Avidite bunu beğendi.
 20. oyunimparatoru

  Katılım:
  19 Haz 2017
  Mesaj:
  460
  Alınan Beğeniler:
  157
  Uniodex elinizde az bir tohum vardı bunları ekip çoğunu kazanabilirsiniz ama siz tavuklara verdiniz ama şimdi takdir edilir biçimde bir riske atıldınız 2 olasılık var ya sıfırlanınca sunucu daha iyi hale gelecek yada o 10 kişiyi de kaybedeceksiniz
  Ben fikrinize katılıyorum ama eksiklerimiz var şimdi burda ufak bir örnek vereyim siz bir başkansanız ve milli bir meclisiniz varsa buraya sadece iş adamlarını vs alırsanız durumunuz vahimdir ama eğer halkiň her kesiminden insanı alirsaniž durum iyi
  Böyle kararları bir anketle oyunculara sormamız daha iyiydi ama sorun yok
  Umarım gelecekte aynı hataları yaşamayız
  Bu açıdan bakıp bazı kişilerde saygı diyarlarda sevinirim ben inanıyomki bu tecrübeyle aynı hatalar olmayacak
   
  _Vexoy bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş