1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

5. Kış Güncellemesi Sonrası Çözülen Sorunlar ve Geriye Alma

'Diğer Güncellemeler' forumunda UnioDex tarafından 27 Oca 2019 tarihinde açılan konu

1. UnioDex

UnioDex Emekli
    Yönetici Emekli

Alınan Beğeniler:
    2,076
    Öncelikle dün yaşanan sorunlar sebebiyle özür dileyerek başlamak istiyorum. Önce 4 saatlik bir bakımla 5. kış güncellemesini getirmek için bakım yaptık. Ardından ortaya çıkan kredi bugu sebebiyle sunucuyu geriye alıp üstüne tekrardan güncellemeleri yapmak için yaklaşık 10 saat harcayarak uzun zamandır yaşamadığımız kadar çok kesintiye uğradık.

Sunucudaki dünyalar eski olduğundan temizlikten sonra bugda kalan dosyalar oldu ve özellikle Skyblock sunucunda gün boyunca lag sorunları yaşandı. Gece bakımı ile birlikte bu sorun da çözüldü.

Bir eşya limiti olmaması sebebiyle oyuncular 10000 Iron Golem'i biriktirip keserek ortaya çıkan eşyalarla da sunucuyu laga sokarak Factions'ı da birkaç kez çökerttiler. Eşya birleştirme güncellemesiyle bu sorun çözüldü.

Tüm bunların ardından Minecraft'ın vanilla versiyonunda olan (yani güncellemeler ile alakası olmayan) bir kopyalama bugu keşfedildi ve tam güncelleme yaptığımız gün bug kullanılarak kopyalanmış krediler dağıtıldı. Sunucuyu bakıma alıp, geriye almadan önce sorunun ne olduğunu bulmamız gerekiyordu. Bu yüzden sorumlu kişiler banlanmadı ve izlemeye alındılar. Sorunu bulup çözdükten sonra kişiler banlandı ve sunucu geriye alındı.

Tüm bunlar genel olarak negatif şeyler olsalar da bize tecrübe kattılar ve güncellemenin ilk günden ortaya çıkarak sorunları çözmemizi sağladılar. Şu anda bilinen bir lag sorunu yok ve sunucularımız hiç olmadığı kadar hızlı çalışıyor.

Tüm bu sorunları bir sonraki hafta sonu gelecek güncelleme ile telafi edeceğimiz umuyoruz.

Hala mevcut olan bazı sorunlar var fakat yaklaşık 24 saat uykusuzluk sebebiyle bunları çözmeye ve destek okumaya yarın başlayacağım. Anlayışınız için teşekkürler.

iEagein, SenihReizz, Arwin1 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. iByKoyucu

iByKoyucu Ah shit, were go again

Alınan Beğeniler:
    16
    Hayranlıkla okudum arada sırada destek ten ne kadar size sitem etsemde, Sizde haklısınız işiniz zor.
    Böyle devam ben artık burdayım
    @UnioDex Ayrıca başarılı güncellemerinin de devamını dilerim

3. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Unlidex geri alınma yüzünden 2 kredi zarardayım o gün bütün gün maden yapıp zümrütleri satmadan olarla kitap alıp p4k3 yapmış ve satarak 2 kredi kazanmıştım sunucu geri alınınca ne set ne zümrüt kaldı bende 2 kredi zarardayım kampanya bitmeden vip çekmek için kredi topluyordum ve büyük zarardayım 2 kredimi nolur verin destekte açtım kampanya bitmeden vip çekmeliyim çok mağdurum 5 saatlik emeğim gitti nolur iade edit şuan 6 olması gerekirken 4 kredim var yarında 2 kazancam ama zarardayım lütfen 2 kredi iade edin benim hiçbir suçum yok arada :(((

4. hacker137

hacker137 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    Benimde 5 kredim hitti ama sw daha iyi olucaksa gitsin Yigit abi sende haklisin ilk guncelledin sonra swde bug oldu ve sen yine duzelttin sw ye cok emek veriyorsun tatili hak ediyorsun abi birde ogun cozdugun buglari tekrar duzeltirsen mutlu olurum yani saat gece5 ten sonraki buglari diyorum kolay gelsin artik 2 gun sonra destege bakarsin kolay gelsin

5. xKipper

xKipper Aktif Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    510
    Sunucu geri alınma sebebi ile skyblock sunucunda 500k ada levelimiz gitti geri gelme durumu var mı sunger dizmiştik?

6. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Uniodex düşünki oturdun 5 saat güncelleme yaptın ve şöyle diyerek yattın oh be sonunda bir güncelleme daha yaptım yakında sunucu kalkıncak. Ve sabah olunca dosya yok ? Üzulmezmiydin lütfen bu acıdan bak uniodex
    Bende oh be sonunda vip cekcem diyerek yattım sabaha 2 kredi yok çok acili bak nolur

7. GizliFiko

GizliFiko Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    0
    Selam Ben OmegaRat Destege Yazdim Bakmadiniz Buna Bakarsiniz İnşallah Ama Destekte Daha Güzel Anlatimis Var.

Adam Alttan Herşey Kopyalinir Yaziyordu Bende Kredi kopyaladi aldim 2 kredim oldu sonra adam dediki sandigi actin ban yersin 1 krediyi bana ver dedi verdim ve adamda kopyaladi sonra event yapti ve ben ban yedim tamam adama 1 kredi verdim de ban yicektim ama yine ban yedim f3 bile basiverdim.
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 27 Oca 2019 ---
    Destege Bakarsaniz Benim Sucsuz Oldugumu Anlayacaksınız f3 bile bastım

Ekli dosyalar:

8. Arwin1

Arwin1 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    133
    Hepsini tek başına yapmak kolay değil.Sorunu bulmak,teknik işten anlamak,destek okuyup çözmek...Kolay gelsin ne diyelim.

Slayin ve hacker137 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş