1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

yetkililerimiz + mini test (analiz)

'UnioCraft Diğer' forumunda oyunimparatoru tarafından 22 Şub 2019 tarihinde açılan konu

1. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    merhaba dostlar bugün bir konu yazacağım içerik olarak
    yetkililer , yetkililer arası rekabetin düşmesi , yetkililerin görevleri tarzı konular olucak
    kolay okunması adına bu boyutta yazıyorum yoksa ben bile okuyamıyorum
    o halde basit tartışmaya başlayalım
    yetkililer ;

sunucuda asaişi ve düzenlemekle görevli kişiler peki bu kişiler arası rekabetten kasıtım ney ?
    elbette kavga etsinler sen daha iyi ben daha iyi dövüşsünler deyil :D
    ama kastım şu yetkililer de sıralanması için 1-2 sistemim var

sıralama sistemi
    yetkililerin desteklerinde cevapladığı destek sayısı biyerde yazsınki yetkililerin destek cevaplama isteği artsın bu sayede yetkililer konu cevaplamaya dahada el verişli davranır

destek kilit sistemi
    destekte bir yanı aldığımızda konu %99,99xE ihtimaliyle kilitleniyor
    fikirim şu desteğe yanıt geldiğinde şu yazıcak
    sorunlarınıza cvp verdikmi ?
    EVET / HAYIR
    evet dersek konu kitlenir ve yetkiliye 1 puan gidebilir buda rekabet kazandırır ve daha hızlı destek yapılır
    hayır denir ise konu kilitlenmez devam eder şimdi bana gelipte
    "eee o zmn konular hiç kilitlenmezki herkes uzatır konuyu deyiştirir"
    arkadaşlar istedğini almayan adam yine destek açmıyıcakmı ??
    açıcak yani bu sistem destek kalabalığını azaltır ve yetkili beğeni sistemide ufak bir destek yanıtlama yarışı başlatabilir.

mini anket (yetkili seviyeleri)
    şimdi yetkililerimizin oturup kendilerini sınamaları ve normal oyuncularda hangi yetkili hangi seviyede diye düşünebilirsiniz.
    bu konu öznel seçkenler içermektedir yoruma kapalıdır !
    hangi seviyede olduğunuzu alttaki özelliklerden bakabilirsiniz

LVL1 yeni yetkili
    diyer yetkilileri izleyen ve yapacaklarını öğrenmeye çalışan bir kişidir. ufaktan konu kilitler ama özenli bir şekilde gerekçe verir
    oyuncuların sevigisini kazanmaya başlar.

LVL2 tecrübeli yetkili
    yavaştan basit destekleri yanıtlamaya başlar konuları kilitlemeye devam eder yalnız !destekleri hemen kilitlemez başka bir diyeceğiniz varmıydı tarzında sorar ?

LVL3 usta yetkili
    ceza vermeye başlar destekleri yanıtlar ama yinede başka diyeceğniz varmı sorusunu sorar oyuncularla arasını iyi tutar bu seviye yetkililerin en çok sevilmeye başladığı yerdir.

LVL4 düşen yetkili
    konu kilitlerken az sebep bildirir destekleri yanıtlar kilitler .
    birazcık düşüşe geçer. oyuncular onu azda olsa sevmemeye başlar.

LVL5 bitmiş yettkili
    artık yerine çok güvenir nasıl olsa yerim sağlam tarzında cezaları verir konuları kitler ve desteklere 2 kelimeli yanıt vermeye başlar.
    artık adına konular açılır ****** yetkilisi bi el atın ****haksızlık yapıyor !
    tarzında inş hiçbir yetkilimiz bu düzeye gelmez
    not: sadece incelemelere göre yazılmıştır özneldir, yoruma çok açık değildir, baltalanamaz, eğlenek gülek diye açtım

2. xKipper

xKipper Aktif Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    510
    Level sistemi saçma olmuş fakat yetkililerin kaç destek çözdüğünü illaki bir yerden görüyordur UnioDex onun dışında 'Destek Kilit Sistemi' demişsin o yapılırsa cidden cok muazzam olur :) iyi forumlar.

3. _Anshton

_Anshton Raufai
    VIP

Alınan Beğeniler:
    751
    Artık şu yazıları yazarken renklendirme yapmaa :D Renk karmaşasından gözüm kanıyor, değişik duruyor. Siyah en iyisidir.

4. SilentLegend

SilentLegend Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    12
    Saçma bir sistem insanlar konuyu iyice uzatacağından dolayı bu konular asla kilitlenemeyecektir. Diğer bir konu kaç desteğe bakılması bunda bir mod arkadaşımız rekabet içinde olmadan işini yapmasını engelleyecektir. Bence şuanki durumu en iyisi iyi forumlar dilerim.

Destrooyer_ bunu beğendi.
  5. Destrooyer_

Destrooyer_ `YuSuF☆

Alınan Beğeniler:
    170
    Saçma bir konu ve yoruma çok açık değilse nasıl gülecez, eğlenecez :D

_Vexoy bunu beğendi.
  6. _Vexoy

_Vexoy Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    392
    'Yetkililer arası rekabet düşmesi' :D?
    Gerisini okuyamadım xd

Destrooyer_ bunu beğendi.
  7. HyperOfStrike

HyperOfStrike Emekli Moderatör
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    362
    Unio Türkiye'nin en oturaklı yetki sistemine sahiptir. Diğer sunucular da bu sistem daha çok destek sistemi çevresinde dönerken Unio'da oyun içinde de aktif olup asayişi sağlamanız gerekir. Site ve forumda olduğu gibi oyun içinde de görevleriniz vardır. Bu yüzden yetkililer müdaheleci olmaktan çekinmez. Rütbe sistemi en çok buraya uyar bu sebeplerden ötürü çünkü geniş bir sistem var ancak bunun için erken, daha fazla oyuncu daha fazla sunucu olduğunda bilgilileri yenilere göre ayırt edebilen, yaptığı iş, aktifliği, oyun ve destek kısmında geçirdiği süreler, üst yetkililerin puanlamasına göre rütbeleri değişkenlik gösterebilir. Dediğim gibi şu an erken ve buna benzer bir şey eklense bile basitleştirilmiş hali olur çünkü az yetkili ve oyuncudan kaynaklı ki, yöneticininde bunun için pek vakit ayırması mümkün olmadığından bu söylediklerimizden ziyade kurucunun işine gelen yöntem; işini bilen, saygılı, ekip çalışmasına uygun, güvenilir, egosu düşük kişileri alıp geniş yetki alanı sayesinde sunucunun düzenini sağlatmaktır. Böylece gözü arkada kalmaz ve sunucunun gelişimine tüm konsantrasyonunu ayırır. Ayrıca şüpheci ve takipçi yetkililerde iyidir oyuncuların hal ve konuşmalarından gizli yaptıkları illegal şeyler varsa (bug vs.) bunları tespit edip kurucuya iletir. Zaten bu yönleri olan yetkili her türlü diğerlerinden sıyrılır ekstra bu yaptıklarını gösteren level sistemi dediğiniz sadece sistem göz zevki olur. Profesyonelliğe önem verildiği için bu saydıklarımı başvuru şartlarında da görebilirsiniz. Profesyonel insanlar rütbe ile değil yaptığı işle kendini ortaya koyar zaten ve ego yapmasına gerek olmadığını da bilir başarısının üstüne koymaya devam eder.

8. SilentLegend

SilentLegend Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    12
    Dostum sonuna kadar okuyup cevaplıyorum tüm forumları. Ve görüşümü belirttim ben saygı duyup duymamak sana kalmış bir şey. İyi forumlar dilerim.

9. ItsWxves

ItsWxves Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    7
    Güzel sistem 4 gündür destege mesaj atmışm 9 görüntülenme 0 cevap

oyunimparatoru bunu beğendi.
  10. xKipper

xKipper Aktif Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    510
    Dostum modlar yetkisinin yetmediği desteklere cevap veremez mesela bug bildirmek, üst düzeyde bir dolandırıcılık bildirmek gibi bunlara mecburen UnioDex bakmak zorunda kalır.

11. ItsWxves

ItsWxves Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    7
    Anladm ben itiraz destegi yazdım ama neyse ne zaman bakar UnioDex

12. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    benim 9 desteğim 1 hafta boşta kalmıştı ve 5 i küfürdü

13. HyperOfStrike

HyperOfStrike Emekli Moderatör
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    362
    Siz her talebe baktığınızda o görüntüleme artıyor yani yetkililerin gördüğü anlamı taşımıyor.

Slayin bunu beğendi.
  14. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Ben bakmıyorum kendi yazdığimı niye okıyım :) hem görüntüleme 1 açılaı 6 gün olmuştu

ItsWxves bunu beğendi.
  15. ItsWxves

ItsWxves Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    7
    En fazla 2 kere bakmışımdır

16. _Vexoy

_Vexoy Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    392
    Senin tıklamana göre değil başka bir algoritması vardır belki. Yetkililer görürse işlem yaparlar zaten.

Bu Sayfayı Paylaş