1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Yan hesaplar ile power kasmak

'Factions' forumunda Ruzorin tarafından 3 Ara 2017 tarihinde açılan konu

?

Sizce yasak mı Yasak olmasada önlem alınmalımı ?

1. Evet önlem gerekli

16.7%
  2. Hayır bence önleme gerek yok

75.0%
  3. Kararsızım

8.3%
  1. Ruzorin

Ruzorin Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhabalar bazı klanlar claiminin çok olması için yan hesaplarından power kasıp klanına alıyorlar bu yasak bir şey mi ? Yoksa yasak değil mi? Yasak değilsede Yan Hesapları klana alamama gibi bir şey gelebilir. Mesela yan hesabını klana almak istersin ama server alınmasına izin vermez. birde oyuncuları aktif olmasada powerli klanlar var bunun içinde 1 ay gibi bir süre girilmeyen hesaplar otomatik klandan çıkarabilir. Sizlerinde görüşlerini bekliyorum

2. xDonsuzEmirTR_V2

xDonsuzEmirTR_V2 xDonsuzE

Alınan Beğeniler:
    80
    Bildiğime göre yasak değil.Ama @UnioDex in bir bakması lazım.

3. SlayerBaskan

SlayerBaskan Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    114
    Zaten 3 ay girmeyen hesapların powerları sıfırlanıyor ve klandan atılıyor. Bu süre zaten gayet iyi. Ayrıca yan hesapların klana alınamaması durumunda claim sayısı ile power sayısı birbirine oldukça yakın olacaktır ve claimler daha kolay çalınabilir olacaktır. Sonuçta kimse kimsenin klanında bir menfaati bulunmadan durmaz. Klan power sayısı arazi sayısına yaklaştığında klanda ki oyuncular bu değerli claimleri ele geçirmek için klandan ayrılacaktır. Bu değerli claimlere ve klan kalesine sahip klan liderleri için kötü bir şeydir.

ByKoyucu ve Asafabio bunu beğendi.
  4. Asafabio

Asafabio ☾☆ Bio☆☽

Alınan Beğeniler:
    68
    Öncelikle iyi oyunlar dilerim.

Oluşturmuş olduğun anketin sonucu yasak değildir, kişi istediği hesabı klanına alıp power kasabilir. Bu zaten oyunun bir klandaki kolaylığı gibi bir şeydir. :)

5. Ruzorin

Ruzorin Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    7
    Tamam iyi hoşta zaten amaç herkesin claiminin olması uniocraftın duyurularında sanırım yazıyordu klanınıza casuslar gelebilir v.b diye mesela 1 oyunculu klanların bile orman önlerinde çöl önlerinde claimleri var mesela bu engellenemez çünkü az ve önemli claimleri seçiyorlar ama yan hesapları alınca power fazla olduğu için heryere claim atma olayı başlıyor boylece alan git gide daralıyor üstüne alan sınırıda geldi başkalarının claimlerinin alınması zaten olacaktır bir gün parçayı kaybederiz bir gün yeni parça kazanırız factionsun amacıda zaten bu birde 3 ay biraz fazla süre gibi ben genel hesap silinmesini demedim powerler veya klandaki oyuncuların hesapları daha kısa silinmesi daha iyi olacaktır
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 3 Ara 2017 ---
    Ben şahsi görüşümü söylüyorum hepinizin görüşüne saygım vardır

6. SlayerBaskan

SlayerBaskan Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    114
    Ruzorin e kardeşim benim 1500 claimim var ve bu 1500 claimi karşılamak için 50 powerdan 30 tane benim olmayan hesap bulmam gerek ve bu kişilerin asla savaşa girip power düşürmemesi gerekli. 1 power bile düşük olsa benim orman en önünden claimim alınabiliyor. Claimlerimi azaltmak istesem de her claimim benim için ayrı önemli ve klan kalelerim de önemli. Buda claimleri değerli kılan şey. Eğer böyle bir şey olursa zaten claim savaşları da olmaz. Bu claimler başta nasıl değerliyse şimdi de değerli olmalı. Baştan değerli olan bir şeyin şimdi değersiz olmasına diğer oyuncular "aa bu iyiymiş evet bizimde claimimiz olacak" diyebilir. Ama oyunda ki yatırımını bu tür şeylere yapmış olan kimseler içinde her türlü kötü olacaktır. Düşünsenize 2 3 milyar dan skinli kafa alıyorsunuz ve ertesi gün oyunda ölen oyunculardan skinli kafa düşmeye başlıyor. Tek taraflı düşünüyorsunuz.

7. Ruzorin

Ruzorin Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    7
    Umarım yanlış anlaşılmaz ama bende sana bunu anlatmak istiyordum 1500 claim diyorsun hepsi senin için değerli olabilir ama yani biraz fazla ve claimden bakmasak bile e zaten power yüksek diye klanda baya üye var diye o klana yönelmek isteyecekler yani yan hesap olmasaydı 1500 değerli claimin olmazdı kimsede ormanda fazla yer kalmazladı asıl savaş şimdi başlardı şimdi baksana savaşla claim kazanmak yerine hesabın banlanmasını bekleyip 3 ay geçip öyle claim almaya çalışıyoruz kısacası rekabet bitiyor. Birde tek taraflı düşünüyorsunuz demişsin evet bu benim şahsi görüşüm servere gelecek diye bir şey yok sadece fikrimi sunuyorum. Saygılarımla

8. SlayerBaskan

SlayerBaskan Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    114
    Ruzorin 1500 claimim senin olsaydı eminim ki böyle konuşmazdın.

MrDisable bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş