1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Genel Uniocraft Serverinin Sürümü

'Öneri ve Fikirler' forumunda _Danik tarafından 17 Tem 2018 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
?

Uniocraft Versiyon Atlamalı mı?

1. Evet Atlamalı

11 oy
    55.0%
  2. Hayır Olduğu Gibi Kalmalı

9 oy
    45.0%
  1. _Danik

_Danik Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    1
    Unicraftın çok geride kalması bir sıkıntı olmaya başladı bence minecraftın son bir kaç aydır hızla versiyon atlaması/çıkarması sayeseinde oyuna birçok farklı mekanik ve güzel görünümlü kulanışlı blocklar ve sistemler eklendi genel olarak servere bir çok sürümden girebilsekte o sürümlerin mekaniklerini kulanamıyoruz artık yavaştan server sürüm atlamalı bu sayede oyuncularında önü açılacaktır

şuanki sürüm 1.8.8

en azından olması gereken 1.12 yada 1.11

Atlanması gereken sürüm sayısı
    max 14 [ 1.8.8 1.8.9 1.9 1.9.1 1.9.2 1.9.3 1.9.4 1.10 1.10.2 1.11 1.11.1 1.11.1 1.11.2 1.12]
    min 10 [ 1.8.81.8.9 1.9 1.9.1 1.9.2 1.9.3 1.9.4 1.10 1.10.2 1.11]

Daha fazla geciktirmemeliyiz yoksa işimiz çok zorlaşçak
    Oyunculardan anlıyanlarla ve yetkililerle bir ekip oluşturularak başlanabilir

2. _Anshton

_Anshton Raufai
    VIP

Alınan Beğeniler:
    751
    1.7 sürümünü geride bıraktıklarında bir çok oyuncu kaybettiler ve 1.8 sürümünü geride bırakırlarsa bir o kadar daha kaybederler bence. Şuan da online az olması nedeniyle geçmezler belki ilerleyen günlerde oyuncu çokluğuna göre geçebilirler. Ama şuanda geçmeleri doğru olmaz gibi duruyor.
    (+ olarak tamamen 1.11,1.12'ye geçerlerse pluginlerin bir çoğunu değiştirmek zorunda kalırlar. Buda güncellemelerin geç gelmesi demektir...)

I_Just_Loved_You ve _Danik bunu beğendi.
  3. Wondercrafter

Wondercrafter Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    46
    Merhabalar, şu an teknik olarak 1.8'den çıkmak amaçsız olur. Çünkü çoğu eklenti 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12 sürümleriyle uyumlu çalışıyor. Ayrıca bir sürüm yükseltmesi daha yaşanırsa, sunucunun çevrimiçi sayısı çift haneye inecektir.

_Danik bunu beğendi.
  4. _Danik

_Danik Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    1
    açıkcası 2 nizde oyuncuların bırakmasından bahsetmişsizinz ama eninde sonunda ilerlememiz gerekecek şuan çok oyuncu olmaması bir yana oynamak istiyen yeni oyuncular yok çünkü diğer serverlerden çok geri kaldık bence server çapında bir olama olması gerek belki 2 hafta belki 1 ay sürer bilmiyorum ama 250 oy felan baz alınması gerek sonuca göre değiştirilmeli ama gerçekten çok geride kaldık ve sürüm atlarsak önümüzün açılıcağını hissediyorum zaten şuan 1.8.8 sürümüylede 1.10 sürümüylede servere giriliyor onu destekliyor tek gereken eski sürümlere olan bağlantıyı kesmek ve haritaları günceleyip yeni mekaniklere uyumlu hale getirmek en azından 1.11 sürümü için çoğu pulugin çıkmıştır çıkmayanların yerini doldurup atlamaları gerek şuan 1.13 de çıkmak üzere ve snapshatlara göre oyun gerçekten çok değişti ve bu beni çok haycanlandırıyor bu mekanikleri en sevdiğim serverdede kulanmak isterim

ayrıca insanların sürüm atladıktan sonra sevinmeleri gerek neden bırakıp gidiyorlar +1versiyon demek yapılabilecek çok fazla şey ifade ediyor bir eksisi yokki

5. _Anshton

_Anshton Raufai
    VIP

Alınan Beğeniler:
    751
    Geri kalmamızın sebebi yeni oyun gelmemesi server sürümü değil. Diğer serverlarda bedwars,mini oyunlar,buildbattle falan filan var ama unioda eski oyunlar var bu yüzden ilk bunların bir gelmesi gerekiyor. Sürümü daha sonra getirmeleri gerekiyor bence. Dediklerinde haklısın fakat bunu da göz önünde bulundurman gerekiyor.

I_Just_Loved_You ve _Danik bunu beğendi.
  6. _Danik

_Danik Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    1
    bu kadar uzun zamandır çıkmadıysa (konu hakında bilgim yok) bu puluginler yavaş yavaş kednileri yazmaya başlamalı veya birilerini tutup çalıştırmaları gerekiyor bence

7. _Anshton

_Anshton Raufai
    VIP

Alınan Beğeniler:
    751
    Pluginler var zaten fakat 1 günlerini buna ayırmamalılar. Demeye çalıştığım şey şu daha premium serverlar bile tam 1.11 veya 1.12'ye geçmedi. Daha Uniocraft da sadece Skywars var ve 1.12'ye geçirmek gibi bir aceleleri yok. Biraz daha yeni oyunlar ve online artırırlarsa bu olabilir diye düşünüyorum..

_Danik bunu beğendi.
  8. _Danik

_Danik Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    1
    işte dediler ya sürüm atlayınca onlinelık düşüyor işte artmadan geçsinler sorun olmaz o zaman 1.10 geçsinler bare :)

9. _Anshton

_Anshton Raufai
    VIP

Alınan Beğeniler:
    751
    Ben geçilmemesi taraftarıyım şuan da :) Öneri olarak yazmışsın bende oyuncu gözüyle değerlendirdim. Tabi ki bu sürüm yükseltmesini yapacak olan kişiler yetkililer onlar uygun bulursa yaparlar. İyi formlar....

_Danik bunu beğendi.
  10. LiteraryWarrior_

Alınan Beğeniler:
    1
    Bildiğiniz üzere büyük bir pvp sunucusu kapandı uniocraft da zaten survivalgames , skywars , hackpvp var 1.7.10 getirebilirler bu online düşmesi yapmaz ve daha çok online kazanmasına sağlar bir çok oyuncu 1.8.8 , 1.8.9 sürümlerinde oynamayı sevmiyor bu nedenle 1.7.10 sürümünde oynuyorlar 1.7.10 yapılırsa daha çok tutabilir sunucu

iyi forumlar...

_Danik bunu beğendi.
  11. _Anshton

_Anshton Raufai
    VIP

Alınan Beğeniler:
    751
    1.7'ye geçmemelerinin asıl sebebi şu 1.8 ve üst sürümleri güncel olduğu için daha güncel eklentiler ekleyebiliyorlar ve 1.7'de fazla bug vb. şeyler olduğu için geçmiyorlar.

_Danik bunu beğendi.
  12. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    bazı arkadaşlar sv sürüm atlarsa hilelerini kullanamıyıcapından dolayı telaşa düşmüş (sky cılara lafım yok)

_Danik bunu beğendi.
  13. ODCaner

ODCaner Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    4
    Genel tüm server değilde skyblock1 2 ve asit adası 1.12'ye geçirilebilir

Hem aynı zamanda iron golem bugu düzelmiş olur :)

#13 ODCaner, 19 Tem 2018
    Son düzenleme: 19 Tem 2018
  14. _Danik

_Danik Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    1
    yapabilirlerse güzel olur hem genel oyuncuların tepkiside görülür bu sayede

15. JrDark_

JrDark_ Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    4
    _Anshton'a Katılıyorum 1.7 Sürümünü Geride Bıraktıklarında Bir Çok Oyuncu Kaybetmişlerdi. 1.8 Sürümlerinide Geride Bırakırlarsa Online Dibe Vurabilir Özellikle Faction Oyuncuları İçin.

BhopClient ve SkillexX99 bunu beğendi.
  16. Treqh

Treqh KocaEli - Gebze

Alınan Beğeniler:
    237
    Yeni sürüme geçilmesi sadece oyuncu kaybı olur. Gereksiz bir sürüm geçilmesi olucağını düşünüyorum geçilirse.

17. I_Just_Loved_You

Alınan Beğeniler:
    0
    @_Anshton @Wondercrafter Katılıyorum iyi bir düşünce.

Hey dostum eğer 1.12 olursa daha fazla oyuncu kaybedeceklerdir, şuan böyle durması daha iyi olacağını düşünüyorum.
    İyi günler.
    -IJLY

Bu Sayfayı Paylaş