1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Tek oyunculu kasma sorunu

'Minecraft Genel' forumunda Xaires tarafından 28 Oca 2018 tarihinde açılan konu

1. Xaires

Xaires Muterlord

Alınan Beğeniler:
    35
    Bir sunucuya girdiğimde 100'den fazla FPS (bazen 300-400'leri de görüyorum) almama rağmen tek oyunculuda çok az FPS alıyorum. Nedeni ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

2. MuratBey_124

MuratBey_124 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    78
    Çok oyunculudaki haritada 500 blok bulunuyorsa tek oyunculuda 1500 blok bulunuyor.
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 28 Oca 2018 ---
    En büyük nedenlerinden birisi bu.

3. OzgurEraslan

OzgurEraslan Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    106
    Tek oyunculu'da bayağı bi block var serverler'de ram olduğu için çok fazla kastırmaz unionun lobisi çok büyük değil o yüzden kasmıyordur bi'de ekran kartına bağlı.

MuratBey_124 bunu beğendi.
  4. MuratBey_124

MuratBey_124 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    78
    Ekran kartına bağlı olabileceğini sanmıyorum çünkü ekran kartı kötüyse çok oyunculuda da düşük FPS vermeli.
    Ve MineCraft'ın ekran kartıyla neredeyse hiç alakası yok MineCraft daha çok ram isteyen bir oyun

Xaires ve OzgurEraslan bunu beğendi.
  5. ChampsRLD

ChampsRLD Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    184
    Ben çok oyunculuda dahi 50fps fazla gormedim.Pc özellikleride çok kötü deyil neden yuksek alamiyorum nasil fps arttirabilirim

6. Xaires

Xaires Muterlord

Alınan Beğeniler:
    35
    Çok bilinen bir siteden aldığım serverda 1gb ram vardı ve hiç kasmıyordu üstelik plugin, map falan hiç bir şey yüklü değildi, normal survival oynuyorduk arkadaşlarla. Ayrıca sunucu ram'i oluşan lagı azaltır, FPS'i yükseltmez.
    Sorunu daha çok anlatmak yerine çözmek için yöntemleri anlatsanız daha iyi olur.
    Bilgisayarımda AC4, Watch_Dogs gibi oyunları hatta GTA V'i bile akıcı bir şekilde oynuyorum. Yani bilgisayarım kötü değil.

7. MuratBey_124

MuratBey_124 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    78
    Sorununun çözümünün olduğunu düşünmüyorum.
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 29 Oca 2018 ---
    çünkü senin sorunun haritanın yüksekliği ve genişliğiyle alakalı.

8. Xaires

Xaires Muterlord

Alınan Beğeniler:
    35
    bütün tek oyunculu haritalarında aynı sorun oluyor. düz, varsayılan, özelleştirilmiş; aklına hangisi gelirse. üstelik aynı haritaları bir sunucuda açtığımda kasmıyor.

9. MuratBey_124

MuratBey_124 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    78
    O zaman sorununun harita büyüklüğüyle alakası yok.

10. Xaires

Xaires Muterlord

Alınan Beğeniler:
    35
    Sorunumu tekrar bana anlatmak veya aynı sorunu yaşadığını belirtmek yerine yalnızca çözümünü anlatacaklar yazarlarsa mutlu olurum. Cevap vermiş kişilerden herhangi birine söylemiyorum, kimsenin alınmasına gerek yok.

11. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    Ağaçların çokluğundan kaynaklanıyor olabilir. Çünkü tek oyunculu da olupta çok oyunculuda olmayan bir çok şey var. Örneğin madenler, dağlar ve köyler gibi v.s

Çözüm için şöyle bir öneri vereyim. Tek oyunculu dünyasını başlatırken worldü kendine göre özelleştirebilirsin. Mapı açarken bütün kastıran blockları kaldırabilirsin. (Screenshot bulamadıysan bu bölüm.)

Bu Sayfayı Paylaş