1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

SKYBLOCK VE FACTİONS PARA KASMA YÖNTEMLERİ

'UnioCraft Diğer' forumunda xKipper tarafından 23 Şub 2019 tarihinde açılan konu

 1. xKipper

  xKipper Aktif Oyuncu

  Katılım:
  8 Şub 2018
  Mesaj:
  294
  Alınan Beğeniler:
  510
  Merhaba UnioCraft oyuncuları bu gün sizlere para kasma yöntemlerini göstereceğim dilerseniz hemen başlayalım. :)

  FACTİONS PARA KASMA YÖNTEMLERİ


  İlk olarak yeni bir oyuncu iseniz para yatırmadan bir yerlere gelmek için bir süre /warp lapis'den para kazanmanız gerek. Bence golem farmı şart ben golem farmı yaparken 400 golemle başladım şuan 2600 golemim var yaklaşık 1 haftadır golem spawner kasıyorum. 400 golemin değeri 10T ediyor, her 25M yaptığında 1 golem alın böylece 100 goleme kadar kasıp 100 golemden sonra sadece afk kalarak da para kazanabilirsiniz, isterseniz hem afk hem de kendi çabanızla da para kazanabilirsiniz.
  Maden kasmak çok sıkıcı geliyorsa size şunları önerebilirim bazı oyuncuların build yapma yeteneği aşırı gelişmiştir bu sayede güzel arsalar yapıp iyi fiyatlara satabilirsiniz, arsa olarak da kazılı arsa tavsiye ederim UnioCraft'da genelde kazılı arsalar favoridir. Arsanın tamımını kazıp kaktüs farmı yapabilirsiniz fakat uğraştırıcı bir iş hiç durmadan 1-2 günün için de bitirebilirsiniz ara sıra yaparsanız 1 haftadan fazla süreceğine eminim ve böyle bir işe kalkışırsanız ekstradan afkya ihtiyacınız olacaktır. Onun dışında build yeteneğiniz yoksa ve maden kasmak da istemiyorsanız size önerim koruma 4 setli 'İskelet Şövalye' adlı bossu kesmenizi öneririm bu bossu kesip bir sürü biriktirin sonra da ormanın derinliklerinden claim alıp köylü farmı yapabilirsiniz bu da ne işe yarar hemen açıklayayım UnioCraft'da köylüler ile ticaret açıktır ve siz köylülerden büyü kitabı çıkarmak istiyorsanız beyaz önlüklü bir köylülere ihtiyacınız olacaktır neyse devam edelim, koruma 4 set kastınız ve artık kırılmazlık 3 büyü kitabına ihtiyacınız var bunu da köylü ile ticaret yaparak kasmanız gerek sonra da 'tecrübe iksiri' alıp kendinize level basıp '/warp örs' den setlere kırılmazlık 3 basmanız gerek bunu yaptıktan sonra ise market kurup satabilirsiniz, şu şekilde düşünen arkadaşlar olacaktır koruma 4 set kasıcağıma seti de marketten alayım p4k3ü direk sete basayım böyle de yapabilirsiniz fakat çok fazla levele ihtiyacınız olacaktır. 1000 adet golem spawner kasarak çok rahat bir şekilde artık uğraşmadan sadece afk kalarak para kasabilirsiniz.
  Factions ile ilgili para kasma yöntemlerim bunlardı şimdi dilerseniz skyblock için para kasma yöntemlerine geçelim. :)

  SKYBLOCK PARA KASMA YÖNTEMLERİ

  UnioCraft Skyblock'da para yatırmadan kasılmak cidden çok zahmet isteyen bir iş İlk olarak kaktüs farmı öneririm, Screenshot bu şekil kaktüs farmı yapmanızı öneririm eğer böyle yaparsanız 16x256x16 yani 1 chunk içinde yapmış oluyorsunuz ve saatlik 5-7 m arası para kasıyorsunuz günlük 150M gibi bir şey ediyor, adanız da 36 chunk var tamamen kaktüs farmı yaparsanız günlük yaklaşık 5.4T ediyor yapması cok zor bir şey hemen yaparım diye düşünmeyin 1 2 ayınızı alır. Bu farm da bile para yatırmaya ihtiyacınız var, kaktüsleri satmak için satış sandığına ihtiyacınız var eğer yine para yatıramazsanız bir süre kendiniz markete satmak zorun da kalacaksınız satış sandık alıcak kredi ya da paraya ulastığınız da alınca rahatlarsınız. Bir süre kaktüs farmı ile para kasıyorsunuz 5-10 chunk yapmışsınız günlük sallıyorum 800-1T arası para kasıyorsunuz direk golem spawner almanız gerek demir spawner önermiyorum nedeni ise golem spawner kasmak daha kolay ve daha hızlı biriken bir şey demir spawner ise öyle değil, misel bir günlük kastığınız para ile bir demir spawner alabiliyorsunuz ama o parayla üç golem de alabilirsiniz 2 golem spawner 1 demir spawnere eşit şekilde kazandırır böylece siz 1 golem kârda olursunuz böylece spawner biriktirerek rahat bir şekilde afk kalarak sınırsız bir şekilde para kasabilirsiniz.
  Skyblock ile ilgili rehberim bu kadardı buraya kadar okuyanlara çok teşekkür ederim yorum yapıp beğenirseniz çok sevinirim, rehberi yazmak için 20 dakikadır uğraşıyorum ve yazım hatalarım her türlü vardır kusura bakmayın, bu arada rehber kısmında @_Anshton 'un Para nasıl kasılır? REHBER! adlı rehberinin eskidiğini düşünüp yeni rehber açmak istedim isterseniz _Anshton'un rehberini de okuyabilirsiniz ona da buradan selamlar. :)
   
  #1 xKipper, 23 Şub 2019
  Son düzenleme: 24 Şub 2019
  KosztilamP1 ve Destrooyer_ bunu beğendi.
 2. _Vexoy

  _Vexoy Oyuncu

  Katılım:
  8 Eki 2017
  Mesaj:
  439
  Alınan Beğeniler:
  392
  Eskiden buna benzer forumlar açılmıştı ama tekrarlanması gerekiyordu bence. Eline sağlık
   
  Destrooyer_ bunu beğendi.
 3. xKipper

  xKipper Aktif Oyuncu

  Katılım:
  8 Şub 2018
  Mesaj:
  294
  Alınan Beğeniler:
  510
  Ben de öyle düşünmüştüm, teşekkürler. :)
   
  KosztilamP1 bunu beğendi.
 4. Destrooyer_

  Destrooyer_ `YuSuF☆

  Katılım:
  14 Eyl 2018
  Mesaj:
  157
  Alınan Beğeniler:
  170
  Oy verip puan ve kasa kazanıp gelen özel eşyaları satabilirsiniz :)
   
  _Vexoy bunu beğendi.
 5. MoonReach_

  MoonReach_ Oyuncu

  Katılım:
  20 Şub 2019
  Mesaj:
  17
  Alınan Beğeniler:
  21
  Gayet Yararlı Bir Konu olmuş. Eline Sağlık
   
 6. LaruaX

  LaruaX Emekli
  Emekli

  Katılım:
  2 Şub 2019
  Mesaj:
  57
  Alınan Beğeniler:
  252
  Böyle konuları gerçekten seviyorum, gayet başarılı, gayet düzenli ve gayet güzel. İyi forumlar.
   
  AzgedaS bunu beğendi.
 7. oyunimparatoru

  Katılım:
  19 Haz 2017
  Mesaj:
  460
  Alınan Beğeniler:
  157
  eskimiş yöntemler eğer sünger farmı yapımı gibi yeni nesil şeyleri yapsaydın rehberlere bile taşınabilirdi.yinede işe yarar
   
 8. xKipper

  xKipper Aktif Oyuncu

  Katılım:
  8 Şub 2018
  Mesaj:
  294
  Alınan Beğeniler:
  510
  Rehbere taşınacaktı destek açtım fakat bir kaç yazım hatam oldugu için reddedildi.
  Teşekkürler, iyi forumlar.
  Teşekkürler. :)
   
  KosztilamP1 bunu beğendi.
 9. ErdemBANK

  ErdemBANK Oyuncu

  Katılım:
  14 Haz 2016
  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  0
  Bu bahsettiğiniz değerler ada'nın en alt sınırı ile en üst sınırı arasında alabileceğimiz değeler mi yoksa ilk adayı açtığımız yükseklikten yukarısının değerleri mi? (Umarım anlatabilmişimdir)
   
 10. KosztilamP1

  KosztilamP1 Oyuncu

  Katılım:
  2 Şub 2016
  Mesaj:
  83
  Alınan Beğeniler:
  476
  /chunk komutunu kullandığın zaman yanında camlar çıkar, onların değeridir. Adada bir çok chunk bulunur. Ve ilk kurduğun yer (yükseklik) değil , adanın en altı ve en üstü.
   
 11. ErdemBANK

  ErdemBANK Oyuncu

  Katılım:
  14 Haz 2016
  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  0
  Teşekkür ederim
   
 12. UgurNail

  UgurNail Oyuncu

  Katılım:
  17 Oca 2020
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Eskiden 12 P4K3 seti 1krediden satardık :D kredi o zamanlar 75m 80mdi
   
 13. StanSoulfly

  StanSoulfly Oyuncu

  Katılım:
  19 Tem 2015
  Mesaj:
  5
  Alınan Beğeniler:
  5
  1 chunk kaktüsten de 150m gelmez de neyse hadı
   
 14. 38_Emirhan_38

  38_Emirhan_38 Oyuncu

  Katılım:
  19 Eki 2019
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  1chunk kaktusten en fazla bana 20k geliyor XD
   
 15. KosztilamP1

  KosztilamP1 Oyuncu

  Katılım:
  2 Şub 2016
  Mesaj:
  83
  Alınan Beğeniler:
  476
  Yaklaşık olarak 1 senelik forum , önceden öyle kasılıyordu , denemiştik. Şuan her spawnerdaki sorundan kaktüsde de oldu. (lag sorunu)
   
  xKipper bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş