1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Ping Sorunu

'Asit Adası' forumunda Takumi tarafından 1 Haz 2017 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
Konu Durumu:
Bu konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.
  1. Takumi

Takumi Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    6
    UnioCraft Ailesine Selamlar!

Bildiğiniz üzere Asit Adasında aylardır süren lag & ping sorunu var.Ben önceden Asit Adasını bırakmıştım ama UnioCraft Ailesi kadar başarılı başka bir sunucu bulamadığımdan dolayı tekrar geldim ve eski topraklarım da oynamak istiyordum ancak Asit Adasında hala bitmemiş bir lag sorunu var pingler ne kadar altta olsa da yeni açılan adalar da bile bir ağacı kırmak insanı oturduğu yer de yoruyor.Asit Adası eskiden bu kadar ağır değildi yine lag vardı ama bu kadar değildi.1.8 geçildikten sonra Asit eskisi kadar oyuncu kaldıramadı bunun sebebini az da olsa biliyorum oyun üzerinden bazı moderatörlerin dediğine göre makinelerin eski olmasından kaynaklı olduğunu söylemişlerdi.Eskidi de hemen mi eskidi?Asit Adasında bizim tabirimizle "Şakşaklı sistem" dediğimiz sistem yüzünden kaynaklandığını tahmin ediyorum.Çünkü 1.8 e geçildiğinde bazı sistemler durdu ve en basit sisteme geçildi ve geçimler o sistem sayende sağlandı.1.7 de bu kadar lag yoktu çünkü sırf lag yapmasın diye masraf üstüne masraf yaparak sistem yapmaya çalıştık.Neden ben "Şakşaklı sistem" için lag sorunu diyorum bunun sebebi 1 balkabağı doğduğunda sistemin çoğu çalışıyor bizim sistem de önündeki 1 piston ileri geri yaparken bu sistem yüzlerce piston varsa yüzlercesi aynı anda ve 2-3 saniye içinde ileri geri hareketleri yapar 1 balkabağı için.
    Sizlerden ricam Asit Adasına bir çözüm bulmanızı ve eski oyuncular geri dönmek istediğinde ve yeni gelen oyuncular Asit Adasından haz almak isterken kanser olmalarını istemiyoruz.Hala oyuna giriyorum ancak sohbet dışında başka bir şey yapamıyorum mecburen SkyBlock2 de oynamak zorunda kalıyorum.

2. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    Asit adasında büyük sistemler var onlardan kaynaklanıyor olabilir.

3. Takumi

Takumi Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    6
    Şakşaklı dediğimiz sistem 1 balkabağı doğunca yüzlerce pistonun çalıştırdığından dolayı ping sorunu yarattığını önceden de belirtmiştim diğer yetkililere ancak bu sisteme izin verdiklerinden dolayı Asit Adasındaki çoğu oyuncular sistemlerini bir kenara bırakıp yan hesaplar da binlerce piston kullanarak sistem yaptılar bu sistemler bir an evvel engellenmesi gerek.

4. _SkyProf_

_SkyProf_ Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    68
    @KasapAlper adlı oyuncu spawner fikirini sunmuştu fakat,sunucu içerisinde herkesin elinde maleesef ki maddi imkan yok,bu yüzden çoğu oyuncu yine piston sistemini kullanacaktır.
    Piston'un engellenmesi sunucu içerisinde sıkıntılar oluşturabilir,sonuçta o kadar oyuncu balkabağı sistemi yapmış.
    Bu arada ping senin internetin ile sunucu arandaki bağlantıdır,internetinden kaynaklıda ping yaratabilir,fakat kasma,donma gibi şeyler sistemden kaynaklıdır.

ProBey002 bunu beğendi.
  5. lolloboldo99

lolloboldo99 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    1
    Ping Asit Adasından Kaynaklanması %60 falan dır ya da internetiniz %40
    Ihtimalle yavaştır.(Bana Göre)

İmza:lolloboldo99

6. _SkyProf_

_SkyProf_ Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    68
    Ping'in bu sistemlerden kaynaklanma oranı yok gibi birşey skyblock1 sunucusunda 120 golem'e sahibiz pingimde bir oynama olmuyor.

ProBey002 bunu beğendi.
  7. lolloboldo99

lolloboldo99 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    1
    O zaman Interneti Yavaştir. (%100)
    Ayrıca Ben Skyblock Sevmiyorum xD
    Sadece factions kitpvp survivalgames

8. KasapAlper

KasapAlper Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    37
    Benim pingim Türkiye'de TTNET kullandığım halde 80-100 arası oynuyor ama asit adasında bir bloğu 2-3 kere kırıyorum. Sistemlerden kaynaklı olan bir şey. Şuanlık acelesi yok ama server toparlayınca ilgilenilmesi gereken bir sorun.

9. Takumi

Takumi Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    6
    Bu durum internet bağlantımdan kaynaklı değil zaten bu konuyu kapatmak için en basit bahaneyle kaçmanın en güzel yöntemidir internet bağlantısı diyerek.Başka sunucularda bu kadar ağırlık veren başka bir yer yok Asit Adasında şakşaklı sistem yokken bizlerin kullandığı sistemler durunca bizim sesimiz fazla çıkamadı.Asit Adası oynayın biraz ona göre durumu değerlendirin.

10. IFlashed

IFlashed Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    1
    Bence O Büyük Sistemlerden Kaynaklı.

11. UnioDex

UnioDex Emekli
    Yönetici Emekli

Alınan Beğeniler:
    2,076
    Sorun 1.7 zamanında yapılan piston sistemlerinden kaynaklanıyor. Redstone'u engellemek ya da pistonu limitlemek lagı çözecektir ancak bu da tüm sistemlerin çöküşü anlamına gelir. Bu yüzden çözüm için alternatif yollar arıyoruz ancak çok yoğun olduğumuz için asit adası biraz arka planda kaldı. Sorun için özür dileriz.

12. Slayin

Slayin Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    518
    Asit Adasında Balkabağı ile gelir edildiğinden her adada bir Balkabağı sistemi var o yüzden kasma sorunları olabilir

İyi Oyunlar Dilerim............

SenihReizz bunu beğendi.
  13. SabanOgluSaban

Alınan Beğeniler:
    39
    Konuyu niye hortlattınız :D

14. qZuko

qZuko Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    6
    Öncelikle Selamun Aleyküm Ping ve lagın neden olduğunu açıklıyım size Serverde farmlarda olan Yapışkan Pistonlardan kaynaklanıyor Azaltılırsa bir sorun kalmaz İyi günler :)
    Saygılarımla,
    qZuko

BeratKayaTR bunu beğendi.
  15. RedMagicTR

RedMagicTR Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    155
    Asit Adasının Para Kasma sistemini değiştirirlirse yani sistem gerektirmeden değişik bi para kasma yolu gelirse sistemler yüzünden olusan lag kaybolur ve herkes rahat para kasar

16. etkisizzeleman

Alınan Beğeniler:
    3
    asit adasının eski haline dönmesinin tek yolu 1.7 ye geri dönülmesi yada spawner sistemi yapılması gerek.
    1.8 e geçti diye en az 15 kişi serveri bıraktı.
    en azından server olmasada sadece asit adası 1.7 sürümüne gelse yeter
    Bu arada markete güncelleme gelirse iyi olur :)

17. qZuko

qZuko Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    6
    Spawner sistemi daha çok lag yapar bu bi çözüm olmaz ama Makret güncellenirse ve yapışkan pistonlar azaltılırsa laglar gider
    Saygılarımla,
    qZuko

18. UnioDex

UnioDex Emekli
    Yönetici Emekli

Alınan Beğeniler:
    2,076
    Büyük önceliğe sahip olan güncelleştirmeler bittikten sonra Asit Adası ile alakalı da güncellemeler düşünülecektir. Özellikle Skyblock1 2.0 güncellemesi Asit Adası'na büyük yararı olacaktır çünkü ikisi aynı altyapıya sahip olacaklardır.

Konu Durumu:
Bu konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.

Bu Sayfayı Paylaş