1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

oyunimparatoru ve uniocraft'ın kanayan yarası (hikaye)

'Konu Dışı' forumunda oyunimparatoru tarafından 26 Oca 2019 tarihinde açılan konu

?

hangi duyguyu hissettiniz

1. eğlence

0 oy
    0.0%
  2. korku

0 oy
    0.0%
  3. sıkılma

1 oy
    11.1%
  4. merak

1 oy
    11.1%
  5. heycan

0 oy
    0.0%
  6. şaşırma

0 oy
    0.0%
  7. hayran kalma

1 oy
    11.1%
  8. hiç bişey anlamama

6 oy
    66.7%
Konu Durumu:
Bu konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.
  1. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    merhaba arkadaşlar bugün arkadaşım @_Anshton ' un isteğiyle sunucuyu öykü edinen ve başrolünde ben , yetkililerin ve bazı forum üyelerinin baş rolde bulunduğu hikaye serimize başlıyorum her hafta 2_3 paragraf şeklinde atarak eğlenceli bir hikaye keyfi geçiririz ve vermek istedğim mesajlarıda çözebilecekmisiniz başlayalım

OYUNİMPARATORU VE UNİOCRAFT'IN KANAYAN YARASI
    giriş.
    koşarak odama girdim kafamı tutum ve korkuyordum dostlarım yanımda yoktu sıkışmıştım elim masadaki içkiye (yavaşlatma iksiri) yöneldi sonra vazgeçtim yardımcım yanıma geldi
    -başkanım ordu yaklaşıyor kesin bittik
    o an korktum nasıl bu hale gelmiştim sanırım ölecektim benden sonra gelen başkanın sunucuyu kurtarması için bir günlük bırakmalıydım yazmaya başladım

1.bölüm

yıl 2020 idi gidip uzun yıllar önce bıraktığım mc sunucusu UC ı ziyaret etmeye karar vermiştim yeni bir çar açtım ve sunucuya katıldım en çokta kredi sorunu hala sürüyormu diye merak ettim geldiğimde heryer darmadağındı ve beni direktman bir ormanın ortasına bırakmıştı bitek factions sunucusu vardı oda çok değişmişti etrafa baktım ve çok kötüydü score board bile yoktu şaşırmıştım sonradan biraz odun kırarak kışıç vs yapmıştım komutlarda yoktu para sistemide yoktu

korkarak ilerlerken karşıma bir adam çıktı "bayX" ti adı skin i tanıdıktı ama hatırlayamadım o bir grifer dı (kendini oyuncuları trollemeye adamış kişi)
    bana saldırdı ve şu diyaloğu konuştuk

-sen kimsin ? buraya neden gedin
    +sen grifersın beni öldürüceksin napıyorsun buraya noldu
    -burası mahvoldu herşey kötü oldu
    +ne diyorsun admin moderatörlerle konuşmak istiyom
    -onlar yok banlandı sadece "UnioHacks" var
    +o kim ??
    -sana hesap vermicem.
    dedi ve bana doğru saldırdı önüme bir adam atladı sanırım beni koruyordu ...

devamını istiyor musunuz arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum devamı kesin gelir en fazla 1 hafta

:)

-iyi forumlar

#1 oyunimparatoru, 26 Oca 2019
    Son düzenleme: 26 Oca 2019
    iByKoyucu, SuccessFullRape ve Slayin bunu beğendi.
  2. xKipper

xKipper Aktif Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    510
    Garip içerik güzel olmuş eline sağlık. :D

oyunimparatoru bunu beğendi.
  3. iByKoyucu

iByKoyucu Ah shit, were go again

Alınan Beğeniler:
    16
    Bayadır kitap okumuyorum kardeşim.
    Yiğitin güncellemleri gibi olsun seri seri ama sonu güncelleme gibi olmasın iyi bir yere bagla. :D

4. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    merhaba UC bugün sunucuyu konu edinen hikayemizin 2. bölümüyle beraberiz bugünden itibaren daha seri ve uzun yazmaya karar verdim ayrıca hikayemizi okumaya başlayan kişilerin devamını okuması için onları etiketliyeceğim

bu bölümde sırlar açığa çıkcak sunucunun nasıl bu hale geldiği anlaşılacak gizemli kişeler cevap bulacak bu bölüm daha açık olacak çünkü bazı kişiler hiçbirşey anlamamış hadi hikakeye geçelim

2.bölüm
    bu adam pelerinli biriyi ama çok iyi dövüşüyordu bayX i 3 darbede mahvetmişti bayX kaçarken şunu söyledi "uniocraft a sahip çıkamadınız sahip çıkmak isteyenlerede zarar veriyorsunuz" ne demek istediğini anlamadan bayılmıştım.

uyandığımda o adamın evindeydim beni iyleştirmişti (minecrafta bayılma olayı gelmiş :D ) pelerinini açtı ve nick ini gördüm bu adam ban yemekten bıkmayan kardeşim "iDonsuzEmir_V196"ydı onunla şu şekilde konuştuk

emir ben

emir sen misin ? noldu burada ?

beni tanıyorsun ? (nick im değişik olduğu için tanıyamamıştı)
    ben oyunimparatoru :D senin nick niye V196 diye bitiyor ?
    sen banlandığından beri 196. çarım hepsi ban yedi.
    bana neler olduğunu anlatırmısın ?

biraz uzun ama başlayalım 2019 yılı temmuz ayıydı sen ban yemiştin çok iyi hatırlıyorum forumdaki bir sebep yüzündendi o günden sonrada seni bidaha göremedim o gin oyuna girdim oyunda kredi 1.6t den satılıyordu kimse alamıyordu sunucu 2 ye bölünmüştü çok kredisi olan ve dahasına ihtiyacı olmayanlar , hiç parası olmayan ve kredi alamıyanlar ilk taraf ihtiyacı olmadığı için kredi yatırmıyor 2. tarafta oyundan keyif alamadığı için ve uniodex zarara giriyordu herkes çok mutsuzdu sadece ayda 100 kredi anca çekiliyordu.
    uniodex sırasıyla sky 2 , sg , sky wars , asit adası ve sonundada sky 1 i kapattı.
    çünkü zarardaydı ama hala sunucuyu batmaktan kurtaramamıştık sonrasında sunucu bot saldırılarıyla güvenlik açığı oluştu ve sunucu unioHacks denilen bi adamın eline geçti bu adam sunucuya 2 mod kurdu
    1. kral modu (sunucuya kuran kişinin kral olduğu ve onu kesen kişinin de kral olduğu bir sistem)
    2. kilit modu (sadece sunucuya kuran kişiye op veren ve başkasının yetki kullanmasını engelleyen mod ve yetkisi olan kişiler bile gm1 deyken ölebiliyordu)
    ve sv in modunu hardcore olarak deiştirdi zengin kişiler uniocity diye zengin bvir yerde yaşamaya başladılar fakirler ise adorian krallığında bir yerde toplandılar çok uzak diğil oraya git kurucusu seni tanıyıcaktır oranın kurucusu...

tam lafını bitiriyorduki odaya adamlar girdi biri yeni modlarlardandı (eski modlar yetkilerinden indirilmiş ve @Slayin hariç hepsi ban yemişti diye biliyorum ) birinin elinde banhemmer (ban atan asa vardı ) emir beni koruyordu ve gitmemi söyledi

+ama sen ban yersin ?
    -196 ban yemişim 1 tane dahası bişey etmez
    ve bir ban hammer kafasına geldi ve emir in pixel pixel yokoluyordu ve ben arka kapıdan kaçtım

koşuyordum ilerde bir köy vardı aşkanıda hiç yabancı deildi o .......'du

-devam edicek

nasıl buldunuz arkadaşlar 2. bölümde baya şey açıklığa kavuştu yorumlarınızı bekliyorum ve o başkanın kim olduğuna dair tahminlerinizi yazın.

-iyi forumlar

Slayin ve iByKoyucu bunu beğendi.
  5. iByKoyucu

iByKoyucu Ah shit, were go again

Alınan Beğeniler:
    16
    Donzsuuz değil de ben ialsan daha yaratıcı bir hikaye olabilri adsfgadgad

6. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    hikaye gayet çok uzun sürecek ve daha çok kişi alıcam senide alıyım o zmn :wink:

7. AlperBey_V4

AlperBey_V4 Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    28
    Harikaydı abiii sen kitap yaz devamı bekliyorum.

8. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Tabikide devamını yazcam nasipse kitapta yazarım teşekkürler en kısa zmnda yeni konuyla yazarım

9. Slayin

Slayin Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    518
    Değişik bir konu ama ilgi çekici bence devam et

iByKoyucu ve oyunimparatoru bunu beğendi.
  10. _Anshton

_Anshton Raufai
    VIP

Alınan Beğeniler:
    751
    Devam etmeyi düşünüyorsan internetten boş sayfalı bir kitap bul ver gerçek bir kitap gibi yazıp buraya görseli ekle, güzel olabilir. Bu haliyle de ilgi çekici :)

ÖRNEK :

Olmadı kendinde yapabilirsin, bu şekilde değil de üstten görünümlü bir kitaba

11. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Çok iyi fikir la :)

12. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    merhaba arkadaşlar bugün hikaye serimizin 3. bölümünü yazıyorum aslında haftadan haftaya atıcaktımda büyük ilgi görüncce hızlı olmak istedim
    @_Anshton malesef dedğin olayı yapamadım çünkü mobilde okunmayacak derecede küçük gözüktü ama konu tasarımını biraz daha geliştirmeye çalışacağım bundan sonraki bölümü ayrı bir konuda açmayı düşünüyorum bu bölüm daha da sırların çözüleceği bölüm olacak. hadi başlayalım

3.bölüm
    ve sonunda köye vardım karşımda köyün başkanı beni bekliyordu kendisi kimseye yabancı olmayan bu kadar iyi buid yapan az kişiler arasından biri ve en önemliside yeni oyuncuların için hayır işleyecek tek kişiydi bu köyün başkanı o arkadaş @_Anshton 'du ilk başta koşarak selamlamak ve tokalaşmak istedim ama önce o selem versin diye bekledim

yakaştım
    anshton ben
    selam yabancı sen yenimisin köyümüze hoş geldin
    bi an şaşırdım sonra nick imin farklı olduğu aklıma geldi. dedimki
    ee selam başkan (kimliğimi belli etmek istemedim bende neden öyle olduğunu bilmiyom)
    sizden biraz erzak dinlenmek için biyer ve malzeme istiyicektim

bizim kapımız yeni başlayan oyunculara hep açık buyur
    (bana demir set ok yay demir kılı bolca yemek ve 1 altın elma vermişti)
    gel seni eğitelim burada hayatta kalmak zordur.
    kırmamak için kabul ettim
    3
    2

1

başla
    anshtonla vs ye girmiştik benim noob olduğumu düşünerek sağlam saldırmamıştı bense kendimi kaptırıp tüm gücümle saldırmıştım ve anlık faydalanmayla vs yi kazanmıştım anhton şaşırmıştı oturduk ve konuşmaya başladık

nereden gelyorsun eski nick in ne baya iyi dövüşüyorsun new olduğunu sanmıyorum?
    burada yeniyim başka sunucularda çok oynadım (bana inanmamışştı)
    (koyu bir sohbetten sonra)
    senin uniocraftta tanıdığın kaç arkadaşın var ?

bayadır var

bazılarını sayar mısın
    ...... , ....... , ...... ,...... , ..... oyunimparatoru ,. .....
    oyunimparatoru mu ne komik issimmiş o (konuyu kendime getirmeye çalışıyordum)

iyi insandı kendisi issimdede herkes özgürdür karışamazsın ?
    (biraz bahsetmesini istemiştim)
    valla fena deildi biraz deişik bir insandı hiç canlı konuşmadık ama gayette filazofa benzerdi dediğim gibi değişikti

iyi amaçla söylemiş olsada bu cevaptan hoşlanmamıştım bana uniocity deki kral ın yetkilerinden veda törenine götürmek istedi isyan çımaması için yetkilerinden veda ediyormuş bende onaylayarak ilerlemeye başladık 2 mizdik sadece
    yolda biraz sohbet ettik ;

anlat bakalım kral hakkında neler duydun
    (oda kralı sevmiyordu hatta sanırım beni ona karşı kışkırtmak istemişti (bilinç uyandırmak desek doğru olur ) ve haklıydı)
    kötü biridir öle duydum

kesinlikle çok kötü biri kendisi ona sakın itimat etme ama saygıyı kusur etme yoksa kafan gider
    kente varmıştık yenisi eskisi bütün oyuncular kralın yetkilerine veda törenindeydi kral törende bir açıklama daha yaptı "yeni oyuncular öldürülücek ve adriano köyü yerle bir edilecek " o an kralın tacından ıskalayan bir ok kafasına geldi bu oku BEN atmıştım

yorumlarınızı bekliyorum gayet güzel bir bölümdü hikayedeki karakterker rollerini nasıl buldu acaba @_Anshton ve @iDonsuzEmirTR_V2
    -iyi forumlar

Slayin ve _Anshton bunu beğendi.
  13. _Anshton

_Anshton Raufai
    VIP

Alınan Beğeniler:
    751
    Güzel ama renkler fazla göz yoruyor biraz daha değiştirmelisin.

14. iDonsuzEmirTR_V2

iDonsuzEmirTR_V2 Uzaklardan bir Donsuz Geliyor.

Alınan Beğeniler:
    4
    196 kez ban yemiş biri değilim bea en az 1000 tane ban yemişimdir kajsdhklajhqwe

oyunimparatoru ve Destrooyer_ bunu beğendi.
  15. Destrooyer_

Destrooyer_ `YuSuF☆

Alınan Beğeniler:
    170
    Ajsjajkskakdkak

_Vexoy, iDonsuzEmirTR_V2 ve Angelyc bunu beğendi.
  16. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
Konu Durumu:
Bu konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.

Bu Sayfayı Paylaş