1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Internal Expection: java.io.IOExpection: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından

'Minecraft Genel' forumunda xAloneStark tarafından 28 Eyl 2018 tarihinde açılan konu

1. xAloneStark

xAloneStark Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    Internal Expection: java.io.IOExpection: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı hatası alıyorum.Sorun sadece tek bir serverde değil girdiğim bütün serverlerda oluyor örnek olması için farklı bir servere giriş yaptım.
    Sorun : Bir servere girdikten 1-2 dk sonra beni oyundan atıyor ve atılma sebebinde ise
    "Internal Expection: java.io.IOExpection: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı" yazıyor çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

upload_2018-9-28_18-2-29.png

2. KanunsuzRD

KanunsuzRD KanunsuzS ImperialS

Alınan Beğeniler:
    8
    tahminim mod'la girdiğin için olabilir ancak alakası olmayada bilir javanı güncellemeyi deneye bilirsin,yada minecrafti silip yüklemeyi denersin

3. xAloneStark

xAloneStark Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    bro normal 1.8.9 ile girdiğim dede aynı sorunu alıyorum fakat java yı güncellemeyi deneyicem.

4. iDeadlyHero

iDeadlyHero Retired Staff
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    356
    Oyunu güncelle tekrar gir bazen öyle olur. Olmadi mc sil yükle

5. _Anshton

_Anshton Raufai
    VIP

Alınan Beğeniler:
    751
    DNS'den kaynaklı olduğunu sanmıyorum fakat yukarıdaki arkadaşların söyledikleri olmazsa DNS ayarını 8.8.8.8 - 8.8.4.4 yaparak girmeyi deneyebilirsin.

6. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    İnternetinle alakalı bir problem olabilir. Modemine restart atmayı dene. Düzelmezse Google'dan araştır.

ErenOzsahin10 bunu beğendi.
  7. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    @mackleovermore da bunu yaşamıştı o bilir sanırım adil kullanım kotasıyla alakalı

8. xAloneStark

xAloneStark Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    ZATEN ÖYLEYDİ FAKAT SORUN HALA AYNI
    http://i.hizliresim.com/Q29W2Z.png
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 29 Eyl 2018 ---
    Selim bey araştırdım fakat bulduğum bütün siteler aynısını söylüyor fakat yinede düzelmedi
    - Java yı sildim-tekrar yükledim [olmadı]
    -Minecraft ı silip-yükledim [olmadı]
    -Bilgisayara format atmayı düşünüyorum olmazsa bir daha oynamam minecraft ı :=)

9. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Kardeş internetin ay sonunda veya başka bi ara yenilenince sorun kalkacaktır
    (%90 ihtimalle)
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 29 Eyl 2018 ---
    Bende bu selim kim diyordum @MountBANK be merak ediyordum öğrenmiş oldum :)

MountBANK bunu beğendi.
  10. KanunsuzRD

KanunsuzRD KanunsuzS ImperialS

Alınan Beğeniler:
    8
    Bilgisayara format atman çözüm olmayacaktır ipcongif komutlarını CMD üzerinden kullanmayı deneye bilirsin komutlar şunlardır;

ipconfig /flushdns - dns önbelleğini temizler
    ipconfig /release - bilgisayarınızın ağdaki dhcp sunucusundan (bu bir adsl modem router olabilir) kiraladığı ip yi bırakır
    ipconfig /renew - bilgisayarınızın ağdaki dhcp sunucusundan tekrar ip kiralamasını sağlar.

11. SkyArcobaleno

SkyArcobaleno Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    21
    vpn kapatırsan sorun çözülecektir galiba açık kalmış :D

12. xAloneStark

xAloneStark Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    VPN sadece google chrome da var :)

13. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    Onunda etkisi olabilir. En küçük ihtimali bile gözden geçir :D

14. SkyArcobaleno

SkyArcobaleno Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    21
    bende arasıra oluyor denemeni öneririm bende touchvpn kullanıyorum chrome üzerinden

15. oyunimparatoru

Alınan Beğeniler:
    157
    Yaw netin kaçta yenileniyor bekle o gün geçince bidaha dene yada 29eylül ttnet lilerin net akış süresi ondan olabilir ttnetlisen (inş reklam olmamıştir :p )

SkyArcobaleno bunu beğendi.
  16. SkyArcobaleno

SkyArcobaleno Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    21
    alakası yok zaten interneti bitse hiçbiyere gidemez sadece yavaşlar dediğim gibi vpn sıkıntı :D

oyunimparatoru bunu beğendi.
  17. xAloneStark

xAloneStark Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    Önerileniliriz için teşekkür ederim :). Fakat söylediğiniz her şeyi denedim işe yaramadı:(. Bu akşam son çözüm olarak bilgisayarıma format atıcam eğer işe yaramazsa , hadi Allah' a Emanet:smirk:

SkyArcobaleno bunu beğendi.
  18. HazretiDraven

Emekli

Alınan Beğeniler:
    268
    Formatlık bir sorun yok, boşuna atmış olursun. Gördüğüm kadarıyla wifi üzerinden bağlısın ve tek tik çekiyor ağ bağlantın. Sorun çok büyük ihtimalle ondan dolayıdır, bağlantını kontrol et. Bağlantı hızın düşük olduğu için bağlanmaya çalıştığın sunucu seni tehdit olarak algılayıp oyundan atıyor olabilir.

19. xAloneStark

xAloneStark Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    Öncelikle cevabın için teşekkürler. Fakat eskiden sadece lagım olduğunda 1000ms olsa bile atmıyor sadece donuyordu fakat bu atması benim moralimi çok bozuyor tekrar tekrar şifre yazmak moralimi bozuyor bunun farklı bir çözümü varmı yani kısaca söylemek istediğim beni kicklemesin fakat isterse 2000ms olsun :)

20. HazretiDraven

Emekli

Alınan Beğeniler:
    268
    Sorun ping veya internetinin yavaşlığı değil. İnternet bağlantının zayıflığı, yani wifi'nin sinyalinin az olması. Bu yüzden servere bağlanmaya çalıştığın zaman paket verileri düzgün yükleyemediği için seni otomatik kickliyor. Wifi hotspotunun yakınlarında bir yerde olduğundan emin ol, yahut kablolu bir bağlantıyla tekrar dene. Aradaki farkı anlarsın ozaman :)

Bu Sayfayı Paylaş